Aktualności

Archiwum Newsów

Galeria

Plan lekcji nr 3

Kalendarium

Dokumenty

Wykaz podręczników

TIK

eTwinning

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Przyjaciele szkoły :)

RODO


Patron

Historia szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Rada Rodziców

Dzwonki

Pedagog

Samorząd Uczniowski


Nasi absolwenci


Redakcja

Kontakt


od 18.04.2005 roku

Pasowanie na pierwszoklasistów

24 października 2019 roku uczniowie Ic Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni zostali pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Stało się to podczas tradycyjnego ślubowania, którego świadkami byli rodzice. Najpierw mamy przygotowały dla swoich pociech, ale również i dla nas wszystkich niespodziankę w postaci występu artystycznego. Potem zaprezentowali się pierwszoklasiści wraz z klasą III we wspólnym programie artystycznym. Następnie odbyło się ślubowanie, a po nim Dyrektor Marek Sass każdego z pierwszoklasistów specjalnym ołówkiem pasował na ucznia. Każdy uczeń otrzymał dyplom i pamiątkowy medal wręczony przez rodziców wraz z wychowawczynią. Drobne upominki pierwszoklasiści otrzymali też od koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego i klasy III oraz od dyrektora Banku Spółdzielczego w Gostycynie. Mamy przygotowały też dla wszystkich dzieci i przybyłych gości słodki poczęstunek.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Violetta Grejczyk |29 października 2019|

9 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"
Wiedzę z tego zakresu dla wszystkich chętnych osób sprawdzili członkowie patroli egzaminacyjnych: Magdalena Susło, Ania Kołomyjska, Daria Hoffmann, Kamila Sakwińska, Kinga Sakwińska, Zosia Giersz, Julia Stucka, Wiktoria Polcyn, Klaudia Behrendt, Martyna Szydrow, Miłka Szpaczyńska i Martyna Krzyżkowska.
Te właśnie uczennice przeprowadziły egzaminy podczas 4 pierwszych lekcji oraz przerw 15 - minutowych. Na 5 lekcji natomiast sprawdziły wiedzę dorosłych (nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i obsługi, hali sportowej i GOPS-u).
Serdecznie gratulujemy wszystkim egzaminowanym, a szczególnie Ekspertom Tabliczki Mnożenia i oczywiście zachęcamy do udziału w akcji w przyszłym roku. W zorganizowaniu tej wspaniałej, matematycznej zabawy wspierali nas: Pani Dyrektor - Henryka Markiewicz, Pani Joanna Piesik. Dziękujemy.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Iwona Polcyn |28 października 2019|

Certyfikat Tabliczki Mnożenia


Dodała: Iwona Polcyn |28 października 2019|

"Szkoła pamięta"- Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań - napisał w liście do dyrektorów szkół Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Dodała: Jolanta Werner |24 października 2019|

Uroczystość upamiętnienia 80. rocznicy rozstrzeliwań mieszkańców Gostycyna i okolicy w lasach Rudzkiego Mostu

Pan Ireneusz Kucharski, Wójt Gminy Gostycyn, serdecznie zaprasza na uroczystość upamiętnienia 80. rocznicy rozstrzeliwań mieszkańców Gostycyna i okolicy w lasach Rudzkiego Mostu.
W sobotę, dnia 9 listopada 2019 roku, o godzinie 15 spotkajmy się w miejscu kaźni, przy pomniku pomordowanych, w Rudzkim Moście.
W programie uroczystości:
1. Wprowadzenie sztandarów.
2. Odśpiewanie hymnu państwowego.
3. Powitanie zgromadzonych.
4. Rys historyczny, przypominający tragiczne wydarzenia z jesieni 1939 roku.
5. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
6. Apel upamiętniający pomordowanych mieszkańców z Gminy Gostycyn.
7. Nabożeństwo modlitewne w intencji ofiar.
8. Wyprowadzenie sztandarów i zakończenie uroczystości.
Osoby, które chciałyby skorzystać z autobusu prosimy o zgłaszanie się w Bibliotece Publicznej w Gostycynie, bibliotekach filialnych w Pruszczu, Wielkiej Kloni i Wielkim Mędromierzu lub Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie do piątku, 8 listopada. Dla osób deklarujących przejazd autobusem zbiórka przy GOK-u dnia 9 listopada o godzinie 14.15.
Współorganizatorzy uroczystości: GBP w Gostycynie, GOK w Gostycynie, SP im. Jana Pawła II w Gostycynie.
Spotkajmy się wszyscy, aby upamiętnić tamte tragiczne wydarzenia.

Dodał: Marek Sass |24 października 2019|

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca WOŚP zorganizował kolejną próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przyłączyła się do akcji po raz trzeci. więcej...

Zobacz więcej zdjęć...
Film

Dodała: Kamila Borowicz |18 października 2019|

Konkurs "Dźwięki mojej szkoły"

By szkoły stały się zdrowsze. Pokaż nam, jak widzisz dźwięki i wygraj...Link do REGULAMINU konkursu

Dodała: Wioletta Górska |18 października 2019|

Dzień Edukacji w naszej szkole

Dnia 14 paŸdziernika 2019r. w Dniu Edukacji Narodowej w świetlicy szkolnej uczniowie wystąpili przed nauczycielami i pracownikami obsługi szkoły z programem artystycznym składającym się z trzech części.
Najpierw uczniowie klas III, należący do grupy teatralnej prowadzonej przez panią Małgorzatę Kołomyjską w żartobliwy sposób ukazali codzienne życie uczniów i nauczycieli. Krótkie scenki dramatyczne z lekcji i wesołe piosenki zagościły na scenie. Następnie zespół wokalny pod kierownictwem pana Marcina Kiedrowskiego zaprezentował trzy piosenki dedykowane nauczycielom. Na zakończenie wystąpił zespół teatralny kierowany przez panią Małgorztę Mielcarską z satyryczno - kabaretowym przedstawieniem pod tytułem "Kursokouferencja edykacyjna, czyli opinie innych o nauczycielach".
Wszystkie występy podobały się zebranej widowni. Występujacy otrzymali gromkie brawa.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Marek Piasek |17 października 2019|

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.
Przyłączyliśmy się do obchodów tego święta, uczniowie z klas szóstych i ósmych kodowali alfabetem Braille'a, QR kodami, wyznaczali offline trasy dla ozobotów. Wszystkie prace wykonali na okrągłych kartkach, czyli KROPKACH. A w tle Andrea Bocelli...:)

Dodał: Marek Piasek |17 października 2019|

Wybory do samorządu uczniowskiego

Pod koniec września odbył się coroczny wybór nowych osób do samorządu szkolnego. Wszyscy uczniowie mieli prawo do głosu. Każdy mógł oddać tylko dwa głosy. Pośród kandydatów ze wszystkich klas do samorządu weszło tylko dziesięciu. Wybrane osoby to: Nikola Megger, Maksymilian Sobkiewicz, Dobromiła Szpaczyńska, Kacper Kwasigroch, Tobiasz Kolasa, Marek Piasek, Maja Wiśniewska, Paula Dominikowska, Julia Stucka i Nikola Nitka. Opiekunami samorządu szkolnego została pani Dagmara Pożywio i pani Wioletta Górska.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Marek Piasek |17 października 2019|

XI Marsz Szlakiem Walk Żołnierzy Września 1939

Z inicjatywy członków Towarzystwa Rozwoju Gminy Świekatowo, Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Burchat z Gostycyna, Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory” oraz nauczycieli szkół z gmin Lubiewo, Świekatowo i Gostycyn w sobotę, 5 października, uczniowie i harcerze szkół podstawowych z Świekatowa, Lubiewa, Bysławia, Pruszcza i Gostycyna, wraz z swoimi nauczycielami oraz opiekunami, uczestniczyli w kolejnym marszu szlakiem walk, które miały miejsce na terenie gmin Gostycyn, Lubiewo i Świekatowo w pierwszych dniach września 1939 roku. więcej...

Dodał: Marek Sass |9 października 2019|

Kalendarz roku szkolnego 2019 - 2020, SP Gostycyn

LINK do KALENDARIUM

Dodała: admin |29 września 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 1

LINK do pytań - zestaw 1

Dodała: Izabela Glama |29 września 2019|

Dzień Ziemniaka

24 września 2019r. w Szkole Filialnej w Wielkiej Kloni odbył się Dzień Ziemniaka. Na początku wszystkich uczestników tego święta przywitał "ziemniak". Następnie odbyły się konkurencje sportowe: rzut ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce, skoki w workach i zbieranie ziemniaków z zamkniętymi oczami. Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły, które przybrały nazwy bulwy, pyry i krylki. Każda drużyna otrzymała za zmagania sportowe dyplom. Po konkurencjach sportowych były zabawy kołowe, a następnie poczęstunek, który przygotowały mamy. Dania, które spożywaliśmy były głównie z ziemniaków: frytki, placki ziemniaczane, kopytka, sałatka warzywna i ziemniaki z ogniska. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne z pieczątek z ziemniaków.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |25 września 2019|

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W WIELKIEJ KLONI

20 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały swój dzień w obecności opiekunów. Przedszkolacy przedstawili się nazwami grup: "Pszczółki", "Motylki", "Żabki" Zaprezentowały się w tańcu z chustkami, zabawą w kole, recytacją i znajomością zasad - Dobrego Przedszkolaka. Rodzice dumni ze swych pociech - Przedszkolaków odśpiewali tradycyjne "100 lat" i przygotowali słodki poczęstunek. Każdy Przedszkolak w ręku z balonikiem, wesoło maszerował do domu, nie mogąc się doczekać kolejnego dnia w gronie kolegów i koleżanek.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Alicja Kończyńska |25 września 2019|

Konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie

Czytanie kształtuje charakter

Z nowym rokiem rozpoczynamy nową edycję konkursu czytelniczego dla klas II-VII „Czytaj i wygrywaj”. To już czwarty rok, kiedy wspólnie z wszystkimi uczniami i wychowawcami prowadzimy konkurs i promujemy literaturę spoza kanonu lektur. Co miesiąc każda klasa zaprezentuje przed 2-osobową komisją (dyrekcja szkoły oraz bibliotekarze) wybrany tekst literacki. Oceniamy: poprawność czytania, modulację i intonację głosu, kulturę osobistą oraz dodatkowo przygotowane rekwizyty. Spotykamy się co dwa miesiące, pierwsze czytanie już pod koniec października. Główną nagrodą jest dofinansowanie przejazdu na wycieczkę dla całej klasy.
Na pierwsze czytanie proponujemy: "Tajemnica szkoły" Martin Widmark i Helena Willis, "Pompon w rodzinie Fisiów" Joanna Olech, "Przedostatnia pułapka" - Seria niefortunnych zdarzeń, Lemony Snicket, "Tajemnica człowieka z blizną" Paweł Beręsewicz, "Niewzruszenie" Ewa Nowak.
Życzymy powodzenia!
Klaudia Kwasigroch
Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie
tel. 523346251

Dodała: admin |24 września 2019|

"Prymus Pomorza i Kujaw"

Szanowni Państwo,
w dniu 2 września 2019 r. Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpoczął nowy stypendystów na rok szkolny 2019/2020 do projektu pn. "Prymus Pomorza i Kujaw". Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Poniżej informacje o naborze.
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".
Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

* otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
* uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
* uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
* uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw.

Regulamin przyznawania stypendiumREGULAMIN

Dodała: admin |20 września 2019|

Podsumowanie AKCJI PIĄTKA

Bardzo miło mi poinformować, że AKCJA PIĄTKA zakończyła się sukcesem. Wspólnie udało się nam uzbierać kwotę 1665 zł. Swoją zbiórkę zorganizowali także uczniowie z rodzicami oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Pruszczu, dorzucając do naszej AKCJI kwotę w wysokości 405 zł!!!
Dziękuję za zaangażowanie, za udostępnianie, za wpłaty i za uśmiech oraz mnóstwo pozytywnej energii. Dziękuję także za pół tysiąca laurek, połowa z nich dotarła ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach. Dzięki Wam wszystkim Wiktor otrzymał prezent, o którym nawet nie śnił. W swej dziecięcej skromności nie kierował się kwotami czy nowinkami technicznymi ale tym, że obecnie jego jedynym zajęciem jest granie na telefonie komórkowym i tylko to sprawia mu radość. Kinect o którym marzył Wiktor jest już niestety niedostępny ale dzięki Waszej hojności okazało się, że skoro Wiktor nie dostanie kinecta może dostać coś znacznie lepszego. Teraz komórkę zamienił na najnowocześniejszą konsolę NINTENDO, do konsoli zostały zakupione dwie gry. Kwota zakupu to 1664,97 zł. Radość z prezentu była ogromna, wiem od mamy Wiktora, że jest zachwycony i szczęśliwy czyli cel został osiągnięty. Nie tylko Wiktor jest szczęśliwy, ja również a to dlatego, że kiedy zakładałam naszą Grupę, nie wiedziałam czy moja inicjatywa się powiedzie, czy zechcecie dołączyć i wesprzeć moje działania. Dziś wiem, że założenie Grupy było świetnym pomysłem, powiedział mi o tym uśmiech Wiktora. Dziękuję za to, że razem ze mną pomagacie pewnemu dzielnemu chłopcu. Ania

FILM

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: admin |19 września 2019|

NOWY PROJEKT EDUKACYJNY W NASZEJ SZKOLE

Niebo nad Astrobazami - rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów

Przeczytaj więcej...

Informacje o projekcie...

Zasady uczestnictwa w projekcie...

Dodała: Małgorzata Gumienna |17 września 2019|

Urodziny Wiktora

Koleżanki i koledzy z klasy IIIc odwiedzili dzisiaj swojego kolegę Wiktora. Urodziny stały się dobrą okazją, aby się spotkać. Gromkie sto lat odśpiewane przez klasę, moc życzeń przede wszystkim zdrowia oraz prezenty wywołały na twarzy Wiktora uśmiech. Razem z nami do Wiktora z życzeniami i niespodzianką przybyli: pani Henryka Markiewicz, pan Jerzy Ochała oraz pani Anna Barczyk, która była inicjatorką całego zamieszania w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |17 września 2019|

XI Marsz Szlakiem Walk Żołnierzy Września 1939 roku

05.10.2019 r.

9.15 – Pruszcz (gm. Gostycyn) – spotkanie przy kościele parafialnym i powitanie uczestników marszu (tym razem nie zabieramy sztandarów szkół)

Uwaga: uczestnicy marszu z Gostycyna, zbiórka przy Szkole Podstawowej w Gostycynie o godzinie 8.50, następnie przejazd do Pruszcza

9.20 – nabożeństwo w intencji poległych, przypomnienie zdarzeń z 1 – 2 września 1939 r., przybliżenie historii kościoła.

9.50 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie 22 polskich żołnierzy poległych w 1939 r. (cmentarz przykościelny)

10.00 – rozpoczęcie marszu na trasie Pruszcz – leśniczówka Pieńkowo (odpoczynek) - leśniczówka Leontynowo (poczęstunek: grochówka i coś słodkiego) – jezioro Średnie – parking przy jeziorze Średnim (pożegnanie i rozjazd uczestników)

Zakończenie marszu około godziny 13.30 – 14.00

Dodał: Marek Świtała |17 września 2019|

ZEBRANIA Z RODZICAMI

18 września 2019 roku (środa)

Klasy I-V - godzina 16.00 - zebranie ogólne (świetlica w gimnazjum), po zebraniu spotkania z wychowawcami w klasach.

Klasy VI - VIII - godzina 16.45 - zebranie ogólne (świetlica w gimnazjum), po zebraniu spotkania z wychowawcami w klasach.

Szkoła Filialna w Wielkiej Kloni - 17 września (wtorek), godzina 15.00.

Dodała: Jolanta Werner |12 września 2019|

Laurki urodzinowe dla Wiktora


Meldujemy wykonanie zadania. Laurki urodzinowe gotowe. Mamy nadzieję, że się spodobają naszemu koledze.


Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |12 września 2019|

Turniej piłki siatkowejPod patronatem posła na Sejm RP Łukasza Schreibera wójt gminy Gostycyn zaprasza na turniej piłki siatkowej.

Dodała: Jolanta Werner |10 września 2019|

Witamy po wakacjach


Witamy po wakacjach. Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty. Z pozdrowieniami uczniowie ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |5 września 2019|

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20202 września 2019 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w następujących godzinach:

8.00 - Msza święta
8.45 - Uroczyste rozpoczęcie dla klas 1-8 - hala sportowa

Dodała: Jolanta Werner |1 września 2019|

Przywozy i odwozy - 2019/2020 od 3 września

LINK do - harmonogram

Dodała: Jolanta Werner |1 września 2019|

"Akcja Piątka"

Pomyślałam, że skoro wszyscy dobrze życzymy Wiktorowi to warto by było Go o tym poinformować. Proszę abyście w moim imieniu zachęcili swoje dzieci do zrobienia laurek urodzinowych lub po prostu napisania życzeń. Niech Wiktor się dowie czego mu życzycie i jak wiele osób mu tego życzy. Życzenia można przynosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostycynie lub przesyłać na adres...czytaj więcej

Dodała: Jolanta Werner |1 września 2019|

Funkcjonowanie stołówki szkolnej - 2019/2020

LINK do - INFORMACJA

Dodała: Joanna Piesik |26 sierpnia 2019|

Wykaz podręczników 2019/2020

LINK do - wykaz podręczników

Dodała: Joanna Piesik |5 lipca 2019|

Do strony: < poprzednia następna >


Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
ul. Sępoleńska 12a
89-520 Gostycyn
tel. (052) 3346308
gostycyngim@op.pl

Logo


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie


Wnioski i uwagi dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły zgłoś na maila dgiersz@wp.pl
Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

Logo


© Copyright 2005 by GwG - wszelkie prawa zastrzeżone!