Aktualności

Archiwum Newsów

Galeria

Plan lekcji nr 3

Kalendarium

Dokumenty

Wykaz podręczników

TIK

eTwinning

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Przyjaciele szkoły :)

RODO


Patron

Historia szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Rada Rodziców

Dzwonki

Pedagog

Samorząd Uczniowski


Nasi absolwenci


Redakcja

Kontakt


od 18.04.2005 roku

Dwie klasy ósme i dwie ostatnie klasy gimnazjum pożegnały mury szkolne

"Chciałbym kiedyś tu powrócić, chciałbym kiedyś tu zapukać..." - takim mottem 19 czerwca uczniowie dwóch klas ósmych i dwóch klas ostatniego rocznika gimnazjum zakończyli edukację w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: włodarze gminy, przedstawiciele biblioteki, domu kultury, grono pedagogiczne na czele z panem dyrektorem i wicedyrektor, pracownicy szkoły, emeryci, rodzice oraz oczywiście nasi wychowawcy: Dagmara Pożywio, Dorota Rybczyńska, Daniel Giersz, Marek Świtała i uczniowie ostatnich klas.
Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Marek Sass. W swym przemówieniu nawiązał do historii tworzenia gimnazjum, którego dyrektorem został wówczas pan Mirosław Syroczyński - gość naszego spotkania. Podkreślił również, że jesteśmy dumni z pięknej, wspólnej zabawy podczas "Balu ósmoklasistów i gimnazjalistów", a także z wyników egzaminów ostatniego rocznika uczniów gimnazjum oraz z wysokich wyników, piszących nową historię Szkoły Podstawowej w Gostycynie, pierwszego rocznika uczniów klas ósmych. Następnie zajął głos wójt gminy Gostycyn pan Ireneusz Kucharski, który pogratulował absolwentom i nauczycielom wysokich wyników z egzaminów. Z kolei wręczono Stypendia Naukowe Wójta Gminy Gostycyn uczniom, którzy zdobyli 80% i więcej z kolejnych części egzaminu. Potem uhonorowano listami gratulacyjnymi i pochwalnymi rodziców wyróżniających się uczniów, a rodzicom wspomagającym swymi działaniami szkołę wręczono podziękowania.
Następnie nadszedł czas na oficjalne wręczenie uczniom świadectw ukończenia szkoły oraz nagród i dyplomów i od tej chwili stali się absolwentami.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili wspomnieniowy program artystyczny, a na zakończenie koleżanka z klas 1-3 w towarzystwie absolwentów pięknie zaśpiewała "We are the world" - wielu osobom łezka zakręciła się w oku… Cóż… "chciałbym kiedyś tu powrócić, chciałbym kiedyś tu zapukać..."
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |8 lipca 2019|

Egzaminy poprawkowe

LINK do - harmonogram egzaminów poprawkowych

Dodała: Joanna Piesik |5 lipca 2019|

Wykaz podręczników 2019/2020

LINK do - wykaz podręczników

Dodała: Joanna Piesik |5 lipca 2019|

"Kangur Matematyczny 2019"

21 marca 2019r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej, XXVIII edycji międzynarodowego konkursu matematycznego. Wśród 51 reprezentantów znalazło się 12 żaczków (kl. II SP), 14 maluchów (kl. IV SP), 13 beniaminów (kl.V i VI SP), 8 kadetów (kl.VII i VIII SP) i 4 juniorów (kl.III G). Testy z matematycznymi, wcale nie łatwymi zadaniami konkursowicze rozwiązywali w dwóch salach lekcyjnych: nr 7 i nr 8 (budynek gimnazjum) pod opieką Pani Wicedyrektor H. Markiewicz, Pani M. Kwasigroch i Pani I. Polcyn.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie a szczególnie wyróżnionym, czyli: Magdalenie Suchomskiej, Mai Porożyńskiej, Kini Łąckiej, Martynie Szydrow, Stasiowi Kowalewskiemu, Natalii Medeńskiej i Krzysiowi Kowalewskiemu.

Dodała: Iwona Polcyn |16 czerwca 2019|

Zabawa fantowa dla Wiktora

Klasa V b wraz z wychowawcą zorganizowała zabawę fantową, z której środki przeznaczyła na leczenie dla Wiktora. Nagrodą były słodycze przyniesione przez uczniów klasy. Wylosowano trzy losy. Do szczęśliwców trafiły słodkie niespodzianki (na zdjęciu) Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej charytatywnej zabawie.

Dodała: Izabela Glama |16 czerwca 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - podsumowanie

LINK do - podsumowanie

Dodała: Izabela Glama |11 czerwca 2019|

"Młodzi Odkrywcy w kalejdoskopie nauki"

W dniach 27-28 maja uczniowie klas ósmych pod opieką pani Kamil Borowicz i pani Wioletty Górskiej w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy w kalejdoskopie nauki" pojechali do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku na obóz biologiczny. Uczniowie mieli zajęcia z hydrobiologii (botanika i zoologia – organizmy roślinne i zwierzęce zbiornika wodnego znajdującego się na terenie parku), z chemicznego badania czystości wody, z obserwacji organizmów pod mikroskopem, z genetyki na temat dziedziczenia gorzkiego smaku. Po zajęciach udaliśmy się tramwajem do kina na seans „Trzy kroki od siebie”, opowiadający o chorej nastolatce na mukowiscydozę. Wieczór zakończył się ogniskiem, podczas którego podsumowaliśmy nasze wyjazdy, każdy wypowiedział się, co mu się najbardziej podobało. Mimo "walki" z wami kochani o oddawanie zgód na wyjazdy w terminie, chciałabym podziękować Wam za udział w tym projekcie. Mam nadzieję, że zajęcia te poszerzyły Wasze horyzonty i pomogły dokonać trafnych decyzji, dotyczących Waszej przyszłości.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |11 czerwca 2019|

"Dobrostan"

Dnia 5 czerwca naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna "A co tam" ze Szkoły Podstawowej w Lubiewie. Specjalnie dla nas przedstawili historię o pewnym chłopcu. Gdy ów chłopiec był mały, wszyscy dogadzali mu, kupowali wszystko, we wszystkim go wyręczali. Przez to bohater nie stał się samodzielny i stracił swoją tożsamość. Wartości takie jak: miłość, rodzina, przyjaźń, zdrowie, obowiązki przestały się dla niego liczyć. Chłopiec ciągle grał na X - BOX, korzystał z telefonu i internetu. Gdy dorósł, rodzina nie chciała mu już usługiwać, chciała, aby zaczął pracować. Okazało się jednak, że bohater przyzwyczaił sie do luksusu, szukał pracy "żeby dużo zarobić, ale się nie narobić". "Być czy mieć?"- oto słowa głośno i dobitnie powtarzane podczas spektaklu. Może warto więc zastanowić się, jak ma wyglądać nasze życie, gdy dorośniemy?
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Nikola Nitka |9 czerwca 2019|

"Z przyrodą za pan brat"

W dniu 17 maja 2019r. klasy 7a i 7b pod opieką pani Kamili Borowicz i pani Małgorzaty Gumiennej uczestniczyły na pierwszych zajęciach z cyklu w ramach projektu POWER "z przyrodą za pan brat" realizowanego na wydziale nauk przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na zajęciach pt. Co kryje w sobie kwiat uczniowie oglądali pod mikroskopem różne gatunki kwiatów, poznając ich budowę (słupki i pręciki w powiększeniu były imponujące). Drugie zajęcia pt. Poczuj chemię do chemii dotyczyły miareczkowania kwasu zasadą, dokładnego ważenia odczynników, precyzyjnego wykonywania doświadczenia i obliczeń. Zajęcia uczniom bardzo się podobały z uwagi na samodzielną pracę. Mało liczna grupa i dostępność sprzętu i odczynników sprawiła, że uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem. Już oczekują następnych zajęć, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |5 czerwca 2019|

REKRUTACJA do szkół 2018/2019

REKRUTACJA do szkół 2018/2019 - plik w formacie PDF

Dodała: Anna Okonek |3 czerwca 2019|

Spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

UWAGA!
Dnia 12.06.2019 roku, środa godz. 16:30
w świetlicy Gimnazjum
odbędzie się spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Gostycynie z dyrekcją szkoły i wychowawcami.

Dodała: admin |2 czerwca 2019|

Bezpieczeństwo w szkole - procedury

Procedury Zespołu Szkół w Gostycynie - plik w formacie PDF

Wewnątrzszkolny program przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole rok szkolny 2014/2015 - plik w formacie PDF

Procedura reagowania na cyberprzemoc - plik w formacie PDF

Dodała: admin |28 maja 2019|

GALA LAUREATÓW LIGI ZADANIOWEJ

W sobotę 25 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego LIGA ZADANIOWA. Już od 17 lat nasza szkoła jest organizatorem etapu rejonowego dla uczniów szkół podstawowych, a jeszcze do niedawna również gimnazjum. Rozdano 16 nagród: 3 uczniów otrzymało wyróżnienia, 8 ucz. zdobyło 3 miejsce, 3 ucz. - 2 miejsce i 1 ucz. - 1 miejsce. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się zdobywca I miejsca, który uzyskał tytuł finalisty LIGI ZADANIOWEJ. Z naszej szkoły najlepszy wynik uzyskała Natalia Medeńska - III miejsce i Amelka Szamocka, której niewiele zabrakło do wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy naszych uczniów.
Dziękujemy uczniom, którzy bardzo chętnie pomagali przy organizacji konkursu, poświęcając swój wolny czas.
Uroczystość uatrakcyjnił występ koła teatralnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Mielcarskiej oraz mini recital zespołu - Paczka Rozalki z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Małgorzta Kunca |2 czerwca 2019|

Dzień Mamy

27 maja w Szkole Filialnej w Wielkiej Kloni odbył się uroczysty Dzień Mamy. Dzieci zaprezentowały się w wierszach i piosenkach, a dzieci przedszkolne odegrały przedstawienie pt."Grymaśna Stokrotka". Były łzy wzruszenia, gromkie brawa oraz głośne "Sto lat".


Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |2 czerwca 2019|

Sukces sportowców ze szkoły w Gostycynie

Piątka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie zakwalifikowała się na XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Finał "Czwartków Lekkoatletycznych", który odbędzie się w Łodzi w dn. 15-16 czerwca 2019 r. na stadionie AZS przy ul. Lumumby.
Naszą społeczność szkolną reprezentować będą: Oliwia Kudlińska, Kacper Kwasigroch, Izabela Polcyn, Elena Schewa oraz Maja Wiśniewska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Dodała: Joanna Piesik |2 czerwca 2019|

Wycieczka do wioski indiańskiej

31 maja 2019r. dzieci ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni wyruszyły na coroczną całodniową wycieczkę do Bydgoszczy do wioski indiańskiej. Po przybyciu na miejsce przywitał nas wódz Indian. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i rozpoczęliśmy zabawę. Poznaliśmy kulturę Indian, strzelaliśmy z łuku, polowaliśmy na węże, pokonywaliśmy tor przeszkód, łapaliśmy fretki,łowiliśmy ryby. Wszystko to z barwami indiańskimi na twarzy i z okrzykiem Apaczów na ustach. Było też wspólne ognisko. Zadowoleni i pełni wrażeń wracaliśmy do domu.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |2 czerwca 2019|

Podziękowanie od brata Wiktora

Oto kilka słów od brata Wiktora przesłanych za pośrednictwem maila pedagoga:
"Dziękuję za wsparcie w każdej formie, czy to w modlitwie, ofiarze finansowej czy dobrej myśli - wszystko się liczy, dzięki serdeczne!
Tydzień temu zakończyliśmy rekolekcje, które odbyły się w Mt Hagen. Zazwyczaj odbywają się dwie tury rekolekcji, na wybrzeżu i w górach. Tym razem ze względów praktycznych pozostałem w górach... Na szczęście mamy teraz porę suchą, więc przejazdy są łatwiejsze, chociaż drogi są poryte przez wcześniejsze deszcze i brak jakichkolwiek prac naprawczych... Ostatnio często bywam w Yampu, to jest miejscowość, gdzie trafił "Nebuliser" (rozpylacz powietrza) zakupiony za pieniądze przez Was uzbierane (w poprzednim roku).
Przesyłam zdjęcie. Tam gdzie ja jestem (brat Wiktor drugi od prawej) - to jest nasza grupka rekolekcyjna.
Raz jeszcze serdecznie dziękuję za ofiary i pamięć. Wiktor

LINK do - POTWIERDZENIA wpłaty

Dodała: Anna Okonek |2 czerwca 2019|

SPRAWOZDANIE Z AKCJI "PAPUA" - maj 2019 rok

W maju 2019r. po raz drugi w Szkole Podstawowej w Gostycynie zorganizowano akcję charytatywną na rzecz misji katolickiej w Papui Nowej Gwinei, gdzie stacjonuje brat Wiktor pochodzący z Gostycyna. Uczniowie klas IV-III gim. przez tydzień przynosili wyznaczone fanty, z których potem wolontariuszki z klas IV i V: Zuzanna Wojtas, Wiktoria Grzeca, Milena Wojtas, Natasza Kożuch, Julia Panasewicz i Natalia Bereda przygotowały aż 15 paczek. Upominki wykorzystano w zabawie fantowej, a wylosowali je: Julia Panasewicz, p. Michał Szelmicki, Edyta Gierszewska, Milena Wojtas, Zuzanna Cieślik x2, p. Hanna Stołowska, Wiktoria Kołomyjska, Jagoda Janka, Zuzanna Wojtas, Karolina Nahorska x2, Julita Medeńska, Aleksandra Ciżmowska i Nadia Adamczyk.
Dochód w kwocie 260 zł został przekazany poprzez konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie do misji w Papua Nowej Gwinei.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w akcji uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie działalności misjonarzy.
Organizator: Anna Okonek i Katarzyna Henszczyk
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |2 czerwca 2019|

Święto szkoły i poświęcenie nowego sztandaru

Tradycyjnie 18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II - patrona szkoły społeczność gostycyńskiej szkoły wraz z rodzicami organizuje "Festyn rodzinny". W tym roku poświęcony został nowy sztandar z pełną nazwą szkoły podstawowej, który zastąpi dawny z napisem zespół szkół. Sztandar wyhaftowała pani Zdzisława Gulgowska (autorka poprzedniego). Po poświęceniu sztandaru rodzice przekazali go uczniom. Potem odśpiewano ulubioną pieśń patrona "Barkę" i dzieci z najmłodszych klas wypuściły w niebo białe i żółte balony. Uroczystość poprowadził dyrektor Marek Sass, który omówił zgromadzonym licznie na boisku (pomimo deszczowej pogody) mieszkańcom gminy Gostycyn symbolikę sztandaru.
Po oficjalnej części uroczystości rozpoczęły się gry i zabawy związane z dorocznym szkolnym festynem. Ponieważ pogoda uległa znacznej poprawie do wspólnej zabawy było wielu chętnych. Rodzice zorganizowali zabawę fantową, do której ustawiła się długa kolejka, a na zakończenie wylosowano liczne nagrody pocieszenia oraz dwa rowery. Były także inne atrakcje: stoisko kosmicznej biblioteki, konkursy - "Sprawdź, czy wiesz" i "Koło fortuny", malowanie twarzy, dmuchańce oraz liczne kramiki z jedzeniem (kluski, kiełbaski z grilla) i smakołykami - watą cukrową, popcornem i ciastami.
Ten sobotni czas uświetniły także występy artystyczne uczniów w ramach VI edycji szkolnego programu "Mam talent". Podczas festynu odbyła się również oficjalna zbiórka charytatywna przeznaczona dla ośmioletniego Wiktora Góreckiego z Małej Kloni, który choruje na białaczkę.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |28 maja 2019|

Maraton egzaminacyjny uczniów klas ósmych

W dniach 15 - 17.04.2019 r. uczniowie klas ósmych rozpoczęli pierwszy w życiu poważny maraton egzaminacyjny. Na początku wszyscy zebrali się w świetlicy o godzinie 8:30 i Pan Dyrektor Marek Sass przedstawił nam skład komisji, przewodniczący komisji sprawdzili obecność uczniów. Po tym zebraniu, zaczęliśmy rozchodzić się do klas, do których zostaliśmy wyznaczeni. Przed klasą komisja wyczytywała wszystkich po kolei i w tym samym czasie losowaliśmy numerki ławek. Gdy już zasiedliśmy w odpowiednim miejscu, przewodniczący komisji wraz z jednym z uczniów poszedł odebrać arkusze egzaminacyjne. Po przeczytaniu instrukcji zaczęliśmy kodować nasze arkusze, nakleiliśmy naklejki i jak już wszyscy to zrobili, mogliśmy codziennie pisać egzamin. Ze skupieniem czytaliśmy wszystkie zadania, pracy było dużo, a czas wyznaczony na każdą część płynął nieubłaganie szybko...
Na wyniki czekamy z niecierpliwością, jesteśmy od czasu wprowadzenia reformy oświaty pierwszym rocznikiem ósmoklasistów, którzy podejmą naukę w szkole średniej...
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |23 maja 2019|

Sprawozdanie z "Tygodnia profilaktyki"

Tegoroczny Tydzień Profilaktyki dotyczył szeroko rozumianych uzależnień, fonoholizmu, zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa w domu i na drogach. Zrealizowano następujące działania: LINK do SPRAWOZDANIA


Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |23 maja 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 7

LINK do pytań - zestaw 7

Dodała: Izabela Glama |8 maja 2019|

Konkurs - LOGO

Gminny Klub Sportowy "Myśliwiec" ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo Klubu GKS Myśliwiec.

LINK do regulaminu

Dodała: Jolanta werner |8 maja 2019|

CO TO JEST POLSKA?

26. kwietnia 2019 roku odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Gostycynie. Oddział przedszkolny z Wielkiej Kloni reprezentowało dziewięcioro dzieci, w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci w galowych strojach, z kotylionami biało - czerwonymi na piersi, dumnie i z powagą recytowały wyuczone wiersze. Jury wyróżniło Łukasza Wójcika, Filipa Kudlińskiego, Aleksandrę Zalewską. III miejsce cieszy Julię Wiśniewską, która wykonała wiersz Czesława Janczarskiego "Co to jest Polska?". Medaliści nagrodzeni zostali pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymali ksiązki i dyplomy pamiątkowe, za co serdecznie dziękujemy organizatorom. Brawo! dla wszystkich odważnych artystów, miłośników dorobku kultury narodowej.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Alicja Kończyńska |5 maja 2019|

Dzień Ziemi

W tym roku Dzień Ziemi przypadał w Święta, jednak dzieci ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni nie zapomniały o Ziemi. W czwartek 25 kwietnia ubrały się w kolory zielone i zabrały się za porządkowanie terenu przy szkole. Uczniowie z klasy drugiej posadzili nowe kwiaty na szkolnej rabatce i sadzonki klonu, młodsze dzieci posprzątały plac zabaw, na którym często przebywają. Dodatkowym zadaniem było uporządkowanie terenu wokół swojego domu.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |5 maja 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 6

LINK do pytań - zestaw 6

Dodała: Izabela Glama |23 kwietnia 2019|

Wielkanocne pozdrowienia

Dzieci ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni w środę przed świętami oczekiwały na zająca. Jak zwykle nie zawiódł. Zaprosił nas do zabawy w podchody i szukania gniazdek. Zostawił nam trop, czyli swoje ślady. Tak dotarliśmy do celu i każdy znalazł swój prezent. W drodze powrotnej czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Dzieci musiały szukać kolorowych jajek ukrytych na placu zabaw. Nie dla wszystkich okazało się to łatwym zadaniem. Życzymy również wszystkim bogatego zająca i mokrego dyngusa.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |23 kwietnia 2019|

Serce od serca

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przyłączyła się do projektu „Serce od serca”. Pani Kamila Borowicz, nauczycielka chemii i biologii w tej szkole zachęciła i zmobilizowała uczniów, rodziców, babcie, pracowników szkoły do uszycia poduszek dla osób po mastektomii. Zorganizowali we własnym zakresie potrzebne materiały: tkaniny, wypełnienie, opakowania i ulotki. Ta wspaniale zorganizowana akcja przyniosła efekt w postaci 100 uszytych i gotowych do przekazania poduszek Amazonkom w Bydgoszczy i Zakładowi Radioterapii we włocławskim szpitalu będącym filią Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Cała akcja miała miejsce 21 marca, a poduszki trafią do potrzebujących 4 kwietnia. Jak mówił Jan Paweł II „dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują”. Akcja „serce od serca” pokazała, że w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie są uczniowie, ich rodziny i nauczyciele mocni sercem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |1 kwietnia 2019|

WIOSNA! ACH,TO TY?!

21 marca jak co roku żegnamy zimę i witamy wiosnę. Barwnym i rozkrzyczanym pochodem ruszyliśmy ulicami Wielkiej Kloni wypędzając zimę. Na boisku szkolnym spaliliśmy nasze kukły - Marzanny, przy śpiewie piosenek wiosennych. Następnie wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Całe nasze wiosenne zajście umieściliśmy na kolorowych obrazkach. Tekst:
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |25 marca 2019|

BYĆ JAK IGNACY

28 lutego 5 i 14 marca odbyło się nasze kolejne spotkania z projektu „Być jak Ignacy” na temat wybitnego naukowca – Mariana Rejewskiego. Dzięki niezwykłym umiejętnościom matematycznym i kryptologicznym wraz z Jerzym Różalskim i Henrykiem Zygalskim udało się im złamać maszynę szyfrującą Enigmę. Dzięki temu działaniu przypisuje się skrócenie II wojny światowej o 2-3 lata. Na zajęciach oprócz poznania życiorysu bohatera, doskonaliliśmy umiejętności korzystania ze słownika języka polskiego, szukając wyjaśnienia wyrazu enigmatyczny. Poznaliśmy (kodowaliśmy i odkodowywaliśmy) różne szyfry, np. najstarszy z szyfrów – szyfr Cezara, szyfr obrazkowy, szyfr Polibiusza. Na zajęciach z harcerzami poznaliśmy kolejne rodzaje szyfrów, np. czekoladę, alfabet Morsa. Pani zorganizowała nam escape room w szkole. Do trzech przygotowanych wcześniej sal weszła grupa osób z każdej klasy czwartej. Było wiele wrażeń, emocji, nerwów, zadań łatwych i trudnych, wiele tajemniczych skrytek. Jako pierwsza po 60 minutach wyszła z klasy drużyna IVc, gratuluję. Rywalizacja między IVa i IVb zakończyła się remisem, ale przecież wszystko było na wesoło. Zabawa była wspaniała.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |25 marca 2019|

"Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki 2.0"

Dnia 22.03.2019 roku już po raz piąty udaliśmy się na zajęcia z biologii na UKW w Bydgoszczy. Wykonywaliśmy antybiogramy dla szczepów gronkowców (bakterii) wyizolowanych z jamy nosowej i ocenialiśmy skuteczność działania antybiotyków na tego gronkowca. Poznaliśmy metody izolacji drobnoustrojów (bakterii i grzybów) ze środowiska zewnętrznego na różnych podłożach (agar spożywczy dla bakterii i podłoże selektywne dla grzybów pleśniowych). Dowiedzieliśmy się jak złapać z powietrza mikroorganizmy i wykonaliśmy pomiar urządzeniem zwanym próbnikiem powietrza. Zrobiliśmy posiew mikroorganizmów z wody metodą tarta-powierzchniowa i filtracyjną. Usłyszeliśmy, że norma dopuszczająca wodę do użytku publicznego na zawartość bakterii E. Coli nie może przekroczyć 1000 jednostek tworzących kolonie (jtk) na 100ml wody. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy mnóstwo pojęć z zakresu mikoryzy (symbioza grzyba z rośliną) oraz jakie jest zastosowanie metod in vitro. Wszystkim z grupy ogórki posiane metodą in vitro wykiełkowały. Każda grupa dostała po jednym okazie do dalszej hodowli oraz szalkę z pożywką z własnoręcznie przeniesionym fragmentem grzyba pleśniowego.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |25 marca 2019|

"Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki 2.0"

Dnia 15.03.2019 roku po raz czwarty pojechaliśmy na UKW do Bydgoszczy na zajęcia z biologii. Na pierwszych zajęciach wykonywaliśmy wymaz z nosa na posiew gronkowca, barwienie tej bakterii i oglądaliśmy preparaty bakteryjne pod mikroskopem. Na drugich zajęciach poznaliśmy kształty i wielkości bakterii. Wykonywaliśmy preparaty barwione laseczek i pałeczek oraz drożdży i obserwowaliśmy je pod mikroskopem. Na trzecich zajęciach zainicjowaliśmy hodowlę ogórka metodą in vitro.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |25 marca 2019|

"Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki 2.0"

Dnia 22.02.2019 odbył się drugi wyjazd na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie mogli dowiedzieć się kim jest naukowiec i czym się zajmuje. Poznali także ciekawostki o sztucznej inteligencji. Mieli okazję popracować w programie matematycznym GeoGebra. Na zajęciach fizycznych wykonywali pomiary i doświadczenia dotyczące prędkości. Na chemii natomiast zajmowali się analizą jakościową, czyli jak detektywi musieli za pomocą różnych odczynników chemicznych wywnioskować, jakie kationy czy aniony znajdują się w badanym roztworze.
Dnia 01.03.2019 pojechaliśmy do Bydgoszczy po raz trzeci na zajęcia z projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Na zajęciach z chemii zapoznaliśmy się z problemem odzysku surowców z odpadów na drodze przerobu chemicznego. Podczas doświadczenia, podczas którego ważyliśmy, odmierzaliśmy różne objętości, ogrzewaliśmy, otrzymaliśmy ałun glinowo-potasowy ze złomu aluminium. Na zajęciach z fizyki utrwaliliśmy pojęcie stanów skupienia, nazw faz przejściowych między stanami. Obliczaliśmy gęstości sześcianów wykonanych z różnych materiałów o tej samej objętości, a innej masie. Po raz kolejny pracowaliśmy w programie labquest, mierząc temperaturę wody w różnych temperaturach, tworząc litery W i M.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |25 marca 2019|

BYĆ JAK IGNACY

Kazimierz Funk - zobacz

Jan Szczepanik- zobacz

Dodała: Kamila Borowicz |20 marca 2019|

Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 12-16 marca 2019 roku trwał Światowy Tydzień Mózgu, dlatego z tej okazji 16 marca z grupą gimnazjalistów pod opieką pani Kamili Borowicz i pani Małgorzaty Gumiennej pojechaliśmy do Gdańska na Uniwersytet Gdański na wydział biologii. Więcej ...


Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |20 marca 2019|

IIIa na UKW w Bydgoszczy

Dnia 15 marca 2019 roku klasa IIIa wraz z opiekunami panią Kamilą Borowicz i panem Danielem Gierszem udała się do Bydgoszczy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na zajęcia edukacyjne w celu powtórzenia przed egzaminem gimnazjalnym jednego z działów z biologii „gromady pierścienic”. Zajęcia składały się z teorii jak również z części praktycznej. Uczniowie w parach oglądali pod mikroskopem nereidę, pijawkę i dżdżownicę. Ustawienie powiększenia, odpowiedniej ostrości mikroskopu dla wszystkich było łatwym zadaniem, a wyszukiwanie poszczególnych części ciała dla wielu trwało kilka sekund. Uczniowie wykonali również sekcję dżdżownicy. Niektórzy trzymali w rękach skalpel, tak sprawnie, jakby zajęcie to nie było im obce. A taka mała dżdżownica naprawdę ma bardzo wiele do ukrycia pod swoim oskórkiem. Bardzo dziękuję naszym gimnazjalistom za cudowne zajęcia z biologii jednej z gromad bezkręgowców.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |20 marca 2019|

Cała Polska czyta dzieciom

10 argumentów za codziennym czytaniem dziecku

Złota lista książek polecanych do czytania dzieciom

Dodała: Joanna Piesik |20 marca 2019|

Kalendarium - marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Link do kalendarium

Dodała: Joanna Piesik |12 marca 2019|

BYĆ JAK IGNACY

W Dniach 15 i 21 lutego odbyły się nasze kolejne spotkania z projektu „Być jak Ignacy”, zorganizowaliśmy wystawę z wynalazków wykonanych przez naszych kolegów z klas czwartych. Naszą kolejną osobą inspirującą nas do zajęć był Kazimierz Funk, biochemik, twórca nauki o witaminach, odkrył z otrąb pszennych pierwszą witaminę B1. Wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne na wykrywanie witaminy C w produktach spożywczych. Przy okazji każdy z uczniów stał się na chwilkę małym chemikiem i samodzielnie wykonał po jednym doświadczeniu z różnych dziedzin chemii. Rozwiązując szereg zadań w trakcie nauki poprzez zabawę, poznaliśmy wiele informacji o polskim biochemiku. Każda grupa wykonała plakat związany z naszym projektem. Rzeczywiście „nauka jest prestiżowa”.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |10 marca 2019|

Wsparcie finansowe dla biblioteki

Uprzejmie informuję, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie otrzymała wsparcie finansowe w realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dotacja z budżetu państwa wynosi 12.000,00 zł, natomiast wkład własny 3.000,00 zł. Link do strony

Dodała: Katarzyna Urbanek |10 marca 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 5

LINK do pytań - zestaw 5

Dodała: Izabela Glama |10 marca 2019|

VIII Festiwalu Nauki w ZSO w Tucholi

Dnia 14.02.2019 roku klasy VIII oraz III gimnazjum około godziny 8.15 wyruszyły do Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi. Była to już VIII taka edycja. Po dojechaniu na miejsce dostaliśmy kartki, na których były napisane lekcje. Wszyscy uczniowie udali się do auli, gdzie zostaliśmy przywitani przez Panią Dyrektor Urszulę Piotrowską, następnie poinformowani, co będziemy robić oraz przydzielono nam licealistów, którzy będą nas oprowadzać. Byliśmy podzieleni na grupy, każda grupa miała inne zajęcia, np. biologię oraz matematykę. Właśnie ja uczestniczyłem w tych lekcjach. Może trochę opowiem, co na tych zajęciach się odbyło. Biologia była naprawdę fascynująca, Pani Lucyna Pawelska pokazała nam następujące narządy: nerkę, wątrobę, serce. Wszystko było prawdziwe. Oczywiście nie były to organy człowieka, lecz zwierzęce. Mogliśmy na nich wykonywać doświadczenia i przyglądać się im. Następna lekcja to matematyka, prowadzącą była Pani Zielińska. Przypomnieliśmy sobie pewne reguły matematyczne, a potem rozwiązaliśmy zagadkę. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali certyfikaty. Następnie udaliśmy się ponownie do auli, w której został przeprowadzony mały konkurs. Można było wygrać skromne podarunki. Konkurs polegał na odpowiedzi na pytania związane z Tucholą. Warto było tam być i poczuć przedsmak nauki w liceum.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |27 lutego 2019|

Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna

Uczniowie klasy IIc Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach: czytelniczym, ortograficznym, matematycznym i plastycznym. My wybraliśmy trzy kategorie: czytelniczą, plastyczną i matematyczną. Nasze wyniki na zdjęciu

Dodała: Maria Anhalt |25 lutego 2019|

Bal karnawałowy klas IV

Dnia 22 lutego klasy czwarte pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Gumiennej, Emilii Kiedrowskiej i Kamili Borowicz uczestniczyły w balu karnawałowym. Oprócz tańców było dużo konkursów, m. in. taniec na gazecie, z hula hop, z krzesełkami, z balonami, na szarym papierze. Nie obyło się bez pociągu, kaczuszek, czy ja nie jestem krasnoludek. W międzyczasie zajadaliśmy się drożdżówkami, piliśmy sok, bo atmosfera była bardzo gorąca, zwycięzcy konkursów dostali batony. Bardzo dziękujemy uczennicom klas gimnazjalnych Dominice Falkowskiej i Martynie Kacińskiej za pomoc w wymyśleniu i przeprowadzeniu konkursów oraz uczniowi ósmej klasy Oskarowi Nitce za bardzo dobre „didżejowanie”.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |25 lutego 2019|

"W świecie poezji dziecięcej"

Dwanaścioro dzieci z klas I-II "bawiło się słowem" w kolejnej edycji szkolnego konkursu recytatorskiego "W świecie poezji dziecięcej". Ich prezentacje oceniało Jury w składzie: Małgorzata Poppa-Mielcarska, Jadwiga Łasicka i Magdalena Górka. Oto laureaci i ich utwory: I miejsce - Kajetan Kamiński "Leń", II miejsce - Maja Porożyńska "Spóźniony słowik", III miejsce - Patryk Baumgart "Kaczka Dziwaczka", - Nadia Majer "Kwoka"; Wyróżnienia: Zuzanna Cieślik - "Chrząszcz", Jagoda Janka - "Pan Tygrys", Julia Krebs - "Atrament", Wiktoria Wamka - "Wiewiórka".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie gminnym i powiatowym!

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Iwona Pestka |24 lutego 2019|

Już po kolejnej edycji Powiatowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych

W tym roku przegląd miał charakter jednodniowy ze względu na mniejszą ilość grup teatralnych. Wystąpiło osiem zespołów w dwóch kategoriach: I- Dzieci w wieku od 3-9 lat, II- Dzieci i młodzież od 10 do 16 roku życia. Przegląd odbył się dnia 15 lutego 2019 r. w GOK-u w godz. od 10:00 – 13:30.
Gminę Gostycyn reprezentowały: grupa "Bajkoludy" (uczniowie kl. II SP), grupa "Impuls Va" (uczniowie kl. Va SP), kółko teatralne (uczniowie kl. IVa, Va i Vb), świetlica wiejska w Małej Kloni. Jak zawsze największe emocje (oprócz tych w trakcie występu) przeżywali uczestnicy przy ogłaszaniu wyników. Główne nagrody, zarówno w I jak i w II kategorii, trafiły do rąk zespołów tucholskich. Natomiast niespodzianką była Nagroda Dyrektora GOK-u przyznana grupie "Impuls Va", która po raz pierwszy uczestniczyła w przeglądzie. Nietypowy scenariusz i piękny autobus jako scenografia. Ponadto Jury doceniło grę aktorską niektórych występujących. Cieszą nas nagrody za najlepszą kreację aktorską, które otrzymały następujące osoby z naszej szkoły: Kajetan Kamiński - kl. IIa, Zuzia Wojtas - kl. Vb, Natalia Bereda - kl. IVa, Oliwier Dziwura - kl. IVa.

Dodał: Mikołaj Sass |24 lutego 2019|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 4

LINK do pytań - zestaw 4

Dodała: Izabela Glama |17 lutego 2019|

Profilaktyka ukryta w sztuce

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny, dzięki współpracy z GKRPA w Gostycynie, 13.02 uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych. Aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa przekazali uczniom prawdy i zagrożenia ukryte w kontakcie młodych ludzi z internetem i mediach społecznościowych. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu pt. "Jesteś moim przyjacielem", w którym dowiedzieli się, że przyjacielem może być książka, a nie telewizor i internet. Magia teatru wprowadziła najmłodszych w świat podróży, w których ukryto również tematykę ekologii, dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Spektakl kształtował umiejętności zawierania i podtrzymywania znajomości, empatii i unikania przemocy. Starsi uczniowie klas IV-VI brali udział w przedstawieniu pt. "Niebezpieczna sieć"... Przeczytaj więcej

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |17 lutego 2019|

"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

1 lutego 2019 roku w Publicznym Przedszkolu w Gostycynie odbył się II Konkurs Kolęd i Pastorałek. Odział Przedszkolny z Wielkiej Kloni reprezentowały: odważne, muzykalne trzy dziewczynki: Agatka Bartlewska 3 lata, Gabrysia Kosiba Gawron 6-lat, Ola Zalewska 6- lat. Dwie dziewczynki zdobyły wyróżnienie. Ola zdobyła III miejsce. Laureatka wykonała kolędę "Gore gwiazda Jezusowi." Brawo! Solistki. Jesteśmy dumni.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Alicja Kończyńska |17 lutego 2019|

BYĆ JAK IGNACY

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” edycja III. W związku z tym od 1 lutego 2019 roku zaczęło działać Szkolne Koło Naukowe „Nauka jest prestiżowa” dla uczniów klas IV szkoły podstawowej (po 5 uczniów z każdej klasy czwartej), którego opiekunem jest Kamila Borowicz. Zajęcia prowadzone są w oparciu o przygotowane materiały przez Organizatora czyli Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza https://bycjakignacy.pl tj. filmy, komiksy edukacyjne, niesamowite eksperymenty, gry... Przeczytaj więcej

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |12 lutego 2019|

"Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki 2.0"

W ramach projektu pod tytułem: "Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki 2.0" realizowanego w latach 2018-2020 przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wsparciem objętych zostało 200 uczniów z klas VIII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego w tym uczniowie z gminy Gostycyn (21 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie i 6 uczniów ze Szkoły podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu) w okresie od lutego do czerwca 2019 roku, którzy będą mogli podczas realizowanych zajęć rozwijać kompetencje kluczowe odpowiadające potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa... Przeczytaj więcej

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |9 lutego 2019|

Ferie zimowe :)

14 stycznia 2019r. - pierwszy dzień ferii - uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli Magdaleny Kwasigroch, Małgorzaty Gumiennej, Izabeli Glamy, Wioletty Górskiej, Kamili Borowicz i Daniela Giersza pojechali do Bydgoszczy na seans filmowy "Ralph Demolka w internecie" w kinie Helios oraz do parku rozrywki z trampolinami, basenem z gąbkami, gigantycznym torem przeszkód, dmuchańcami, małpim gajem, zjazdami na oponach, pokojem z laserami. Było super!!!
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |9 lutego 2019|

Liga Zadaniowa

Na drugim spotkaniu konkursowym Ligi Zadaniowej z zadaniami zmagało się 60 uczniów z powiatów: tucholskiego, sępoleńskiego i jedna szkoła z pow. bydgoskiego. Zobaczymy, kto zostanie liderem po drugim spotkaniu. Przed uczniami biorącymi udział w konkursie jeszcze jedno spotkanie konkursowe (23 marca). Natomiast przed koordynatorami konkursu w naszym powiecie- p. Małgorzatą Kuncą, p. Małgorzatą Gumienną i p. Henryką Markiewicz kolejne jeszcze wyzwania- organizacja trzeciego spotkania konkursowego, komisyjne sprawdzanie prac oraz przygotowanie gali laureatów. Gala zaplanowana jest na 25 maja 2019 roku. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, a za uczniów reprezentujących naszą szkołę trzymamy kciuki.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Norbert Bereda |9 lutego 2019|

"Noc Biologów" w Bydgoszczy

Dnia 11.01.2019 roku grupa 12 uczniów naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu naukowym "Noc Biologów" w Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W Zakładzie Biochemii i Biologii Komórki na zajęciach pt. "Wiemy, co jemy" rozszerzyliśmy wiedzę na temat budowy, pochodzenia, właściwości i znaczenia cukrów i białek dla organizmów żywych. Po krótkiej prelekcji multimedialnej poznaliśmy reakcje chemiczne pozwalające wykrywać cukry i białka... Przeczytaj więcej

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |31 stycznia 2019|

Popołudnie z bajkami

4 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie zorganizowano niespodziankę dla najmłodszych uczniów - "Wieczór z bajkami". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Szkoła współpracy", który realizowany jest w od 2015 roku. Nad realizacją tego wydarzenia czuwały Pani Henryka Markiewicz i Pani Roma Żmudzka oraz absolwentki szkoły Julia Kroll i Oliwia Babińska. Zaproponowały one najmłodszym trzy tytuły baśni spośród których uczniowie wybrali tę najbardziej lubianą. Tym razem okazało się, iż najbardziej popularną wśród maluchów jest "Królowa Śniegu".
W ten wyjątkowy wieczór dzieci odwiedzili zaproszeni goście, którymi byli Pani Barbara Piasecka - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, Pani Iwona Polcyn - nauczyciel matematyki i w-fu oraz Pan Marek Sass - dyrektor Szkoły Podstawowej w Gostycynie, którzy podczas spotkania przeczytali dzieciom treść pierwszej części baśni. Ciąg dalszy obejrzały podczas projekcji filmu animowanego.
Niezwykłą zimowo - świąteczną atmosferę stworzyły kolędy i pastorałki śpiewane przy akompaniamencie Pana Adama Cymerysa.
Nie zabrakło niespodzianek i zabaw. Organizatorzy, goście oraz niektóre przybyłych dzieci przebrali się za ulubione postaci z bajek i baśni. Dzieci wykonywały różne zadania, np. rozwiązywały rebusy, wykonywały projekt królewny i rozwiązywały zagadki. Na zakończenie spędziły czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
Było bajecznie :)
Coś mi podpowiada, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Roma Żmudzka |28 stycznia 2019|

Bal przebierańców

Przed feriami postanowiliśmy wspólnie się pobawić na balu przebierańców. Każdy uczestnik, który przybył na bal w stroju karnawałowym otrzymał nagrodę. Wspólna zabawa, konkursy, prezentacja strojów, sesja zdjęciowa to wszystko było na naszej zabawie. O słodki poczęstunek zadbały mamy. A teraz zasłużone ferie.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |25 stycznia 2019|

Hotel Transylwania 3

26 października 2018 roku klasy czwarte wybrały się do Bydgoszczy na seans filmowy "Hotel Transylwania 3". Film wszystkim się podobał, czego dowodem był na koniec taniec makarena!

Dodała: Kamila Borowicz |28 stycznia 2019|

Klasa IV b na imprezie przyrodniczo - sportowej

14 września klasa IV b wzięła udział w zajęciach przyrodniczo - sportowych "o wilku mowa" zorganizowanych przez Tucholski Park Krajobrazowy w Pile.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |28 stycznia 2019|

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł kolejny rekord – Sztab przy GOK Gostycyn zebrał 18 745 zł i 24,04 euro. Ta kwota była dla nas ogromnym zaskoczeniem. To aż 6000 zł więcej niż podczas poprzedniego finału. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nad sprawnym liczeniem zawartości puszek 35 wolontariuszy czuwali: panie Henryka Markiewicz, Roma Żmudzka, Jadwiga Olszowy, Janina Kołodziejska oraz pan Dariusz Żmudzki. Tym razem naszych szkolnych wolontariuszy wsparli absolwenci szkoły oraz dwóch przedszkolaków. Najmłodszym był 3- letni Borys. Wszyscy spisali się na medal. Przeczytaj więcej

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Roma Żmudzka |25 stycznia 2019|

Konkurs fotograficzny "Uchwyć zimę smartfonem"

Zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym "Uchwyć zimę smartfonem". Liczymy na Twoją kreatywność! Konkurs startuje 21.01.2019 r., a prace można nadsyłać do 20.02.2019 r. Regulamin konkursu

Dodała: Joanna Piesik |24 stycznia 2019|

Wakacje :)

Ferie rozpoczynamy wspólnym wyjazdem do kina na bajkę pt. "Ralph Demolka" do kina w Chojnicach. Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy II jak i rodzeństwo niektórych naszych dzieci uczęszczające do szkoły w Gostycynie rozpoczęło ferie wyjazdem do kina.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |16 stycznia 2019|

Wigilia w domku miodowym

Wigilia klasy IV b odbyła się w 21.12.2018 roku we Wielkim Mędromierzu w domku miodowym. Nasze spotkanie rozpoczęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich krótkim opowiadaniem o pszczołach, miodzie, jego produkcji i wyrobach z miodu. Następnie każdy uczeń wykonał od podstaw samodzielnie świeczkę z wosku pszczelego. Po warsztatach wraz z pomocą rodziców nakryliśmy do stołu i rozpoczęliśmy naszą Wigilię. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy potrawy wigilijne, śpiewaliśmy kolędy, tańczyliśmy, nawet odnalazł nas Gwiazdor, a na koniec można było porzucać się śnieżkami. To była nasza pierwsza, niezapomniana Wigilia.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |20 stycznia 2019|

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

LINK

Dodała: Joanna Piesik |16 stycznia 2019|

Jak co roku przed świętami spotykamy się na wspólnej wigilii

W Szkole Filialnej w Wielkiej Kloni rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. Wigilia w klasie, w wykonaniu uczniów klasy II i dzieci 6-letnich. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia świąteczne oraz śpiewaliśmy kolędy. Później zasiedliśmy do stołu wigilijnego i oczekiwaliśmy na przybycie Gwiazdora. W tym roku też nie zawiódł i nas odwiedził, niektórzy popłakali sobie obiecując poprawę w zachowaniu i w nauce. Do zobaczenia w Nowym Roku 2019.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |26 stycznia 2019|

Klasa IV b w Muzeum Borów Tucholskich

Dnia 17 grudnia 2018 roku klasa IV b udała się na wycieczkę do Tucholi do Muzeum Borów Tucholskich. Pani przybliżyła nam historię Tucholi, pokazała dawne urządzenia codziennego użytku oraz opowiedziała o zwierzętach występujących na naszych terenach. W drugiej części spotkania wykonywaliśmy ozdoby świąteczne - bombki. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wróciliśmy do Gostycyna z wiedzą i atmosferą świąteczną.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |12 stycznia 2019|

Wycieczka klas IV do Torunia

Dnia 7 grudnia 2018 roku klasy czwarte wybrały się do Torunia. Pan dyrektor podczas gry terenowej pokazał nam najważniejsze miejsca tegoż miasta, tj. starówkę, krzywy dom, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, mury obronne. Następnie udaliśmy się do teatru Baj Pomorski na przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Gra aktorska na żywo bardzo nam się podobała, były chwile radości i smutku, uśmiechu i łez. Po przedstawieniu nasza gostycyńska grupa została oprowadzona po kuluarach teatru, zobaczyliśmy pracownię krawiecką, stolarską, małą salę teatralną, salę literkowo dla małych dzieci, montażownię, pomieszczenie ze strojami na wszystkie wystawiane tam sztuki, magazyny na małe i duże rekwizyty, no i staliśmy na scenie, specjalnie dla nas oprószono nas śniegiem. Było super!!!

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |9 stycznia 2019|

Święta Bożego Narodzenia

kartka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0034

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku.
Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęœliwego Nowego Roku
życzy redakcja strony :)

Dodał: Mikołaj Sass |19 grudnia 2018|

Wigilia Hufca Tuchola

W naszej szkole zuchy i harcerze Hufca Tuchola spotkali się na wspólnej wigilii, było tam prawie 200 harcerzy, był czas na składanie życzeń, wspólną kolację, na zabawę, a także na przygotowanie prezentu dla Domu Opieki w Wysokiej. Ledwo się pomieściliśmy, ale dzięki dobrej organizacji, podziałowi obowiązków i poczuciu wspólnoty, czas ten spędziliśmy bezpiecznie, radośnie i rodzinnie.
Komenda Hufca ZHP Tuchola dziękuje dyrekcji za życzliwe przyjęcie w mury szkoły.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Wioletta Górska |18 grudnia 2018|

MIKOŁAJKI PEŁNE ZAGADKOWYCH NIESPODZIANEK

Dzieci z oddziału przedszkolnego już rano zostały zaskoczone, kiedy każdy przedszkolak w papciu zamiast słodyczy znalazł jeden kawałek układanki. Rozwiązaniem był obrazek, na którym postać Mikołaja zaprasza do podróży czerwonym autobusem. Do przedszkola przybyły elfy informując dzieci, że zabierają je w miejsce, gdzie lubią spędzać czas. Podróż mijała pod wielką niewiadomą, śpiew umilał nam czas. Autobus zatrzymał się i zagadka rozwiązana. Radość dzieci i okrzyk "Jesteśmy w kolorowym zakątku"-Hura! Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Elfy z podopiecznymi korzystały z atrakcji. Po skończonej zabawie dzieci zajadały się frytkami. Bezpiecznie powróciliśmy do szkoły, gdzie św. Mikołaj zostawił słodycze dla małych łasuchów. 6 grudzień to niezapomniane chwile dla każdego przedszkolaka.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Alicja Kończyńska |16 grudnia 2018|

Mikołajki

W tegoroczne mikołajki wszyscy uczniowie wcielili się w pomocników św. Mikołaja. Każdą klasę odwiedził św. Mikołaj, Elficzka i mikołajowy fotograf. Wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze świąteczną ekipą. Razem świetnie sie bawiliśmy :)
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Łucja Grabowska |10 grudnia 2018|

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Podczas "otwartego dnia szkoły" odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zorganizowaniem zajęły się panie Iwona Polcyn, Roma Żmudzka, uczennice klas VIII oraz absolwentki naszej szkoły. Kupić można było bombki, choinki, wieńce adwentowe, aniłki, kartki świąteczne. Zebrane pieniądzę przekazane zostaną na Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Łucja Grabowska |10 grudnia 2018|

LIGA MISTRZÓW HISTORII - zestaw 3

LINK do pytań - zestaw 3

Dodała: Izabela Glama |9 grudnia 2018|

100 na 100 antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległoœci


"100 na 100 antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległoœci" - książka dostępna jest w Bibliotece Publicznej w Gostycynie.

Dodała: admin |9 grudnia 2018|

Nagroda komendanta dla laureatów turnieju "Młody Ratownik"

Zwycięzcy II Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Młody Ratownik" odwiedzili miejscową komendę policji. Otrzymali oni zaproszenie od komendanta tucholskiej policji nadkom. Wiesława Gapy, jako specjalne wyróżnienie...

LINK

Dodała: Wioletta Górska |3 grudnia 2018|

POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY


Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie. Etapy: I - szkolny do 11.01.2019r. rozdz.1-14, II szkolny rozdz. 1-20 + przypisy. Wyłaniający 3 finalistów III powiatowy rozdz. 1-28 + przypisy, w Gostycynie (indywidualny i drużynowy): 15.03.2018

Dodała: Wioletta Górska |3 grudnia 2018|

Szkolnictwo polskie w hołdzie narodowi amerykańskiemu na pamiątkę 150 - lecia niepodległości Stanów Zjednoczonych

Unikatowy dokument został udostępniony na stronie Biblioteki Kongresu USA w Waszyngtonie. Jest to skan podpisanej w 1926 roku, m. in. przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości z całej Polski, Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych. Wśród osób, które uczciły 150 - lecie uzyskania przez Stany Zjednoczone niepodległości znaleźli się również uczniowie z poszczególnych szkół Powiatu Tucholskiego a także Gminy Gostycyn. Publikacja ta niesie nieocenione wartości poznawcze i edukacyjne. Można w niej odnaleźć podpisy swoich przodków, co stanowi dodatkową wartość a także swoisty powrót do przeszłości.

Miłej lektury, Marek Sass

Oto link do części zawierającej skany z naszej Małej Ojczyzny:

LINK

Dodała: admin |3 grudnia 2018|

Koncert Majki Jeżowskiej

30 listopada 2018 roku dzieci ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni uczestniczyły w koncercie Majki Jeżowskiej w Szczecinku. Najpierw podróż 100 km, a potem niezapomniany koncert wspomnianej wyżej piosenkarki. Pani Majka wspaniale bawiła przybyłe na koncert dzieci. Wspólne śpiewanie, tańce, a na koniec autografy i wspólne zdjęcia. Nasze dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczenia w koncercie. Pełne wrażeń z piosenką na ustach wracały do domu.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |2 grudnia 2018| 9

Kalendarium - listopad, grudzień

LINK

Dodała: Joanna Piesik |12 listopada 2018|

Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2018 roku świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły z pluszowym misiem. Na początku przypomnieliśmy historię tego dnia. Następnie bawiliśmy się w zabawę stary niedźwiedź mocno śpi. Były też rymowanki o misiach, wspólne zdjęcia oraz oglądaliśmy bajkę pt. "Miś Uszatek" - bajkę z dzieciństwa naszych wychowawczyń.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |20 listopada 2018|

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Wielkiej Kloni

13 listopada 2018 roku odwiedził naszą szkołę św. Marcin, jak zwykle ze słodką niespodzianką. W tym dniu również czciliśmy Święto Niepodległości, które w tym roku miało setną rocznicę. Uczniowie naszej szkoły wykonywali ozdoby biało-czerwone, którymi ozdobiliśmy całą szkołę. Odwiedziliśmy również grób nieznanego żołnierza na pobliskim cmentarzu, nie zabrakło również hymnu państwowego.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |15 listopada 2018|

Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

13 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Spotkanie było rozśpiewanym wspomnieniem wydarzeń sprzed 100 lat. W świat legionowych pieśni i wydarzeń z przeszłości zabrała nas szkolna grupa teatralna pod opieką pani Małgorzaty Mielcarskiej i chór pod batutą pana Marcina Kiedrowskiego. Nad całością czuwała obecna na apelu pani dyrektor Henryka Markiewicz.
W przedstawienie chętnie włączyli się wszyscy uczestnicy , którzy wraz z chórem śpiewali legionowe szlagiery , m.in. "My, Pierwsza Brygada", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani pod okienko" i wiele innych.
Duże emocje wywołało podsumowanie kolejnej edycji szkolnego konkursu z okazji Święta Niepodległości, który przeprowadziła pani Izabela Glama . W przygotowywaniu nagród ufundowanych przez szkołę pomagały dziewczęta z klas IIIa: Martyna Kacińska, Julia Stopa, Kornelia Chmiel oraz Wiktoria Lorek. Szczęśliwi posiadacze wylosowanych kuponów otrzymali upominki.
Obchody Święta Niepodległości w Gostycynie splatają się rokrocznie z odpustem świętego Marcina, który jest patronem tutejszej parafii. Święty Marcin, w którego wcielił się Krzysztof Kowalewski z klasy VIII a zawitał wraz ze słodkimi faworkami, którymi obdarował wszystkich uczniów i pracowników. Dotarł nie tylko do naszej szkoły, ale także trochę dalej - do szkół filialnych w Wielkiej Kloni i Wielkim Mędromierzu. Towarzyszyli mu pan dyrektor Marek Sass oraz "asystenki" świętego Marcina - Amelia Rybacka i Ania Sakwińska z klasy VIIIa.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Izabela Glama |15 listopada 2018|

LIGA MISTRZÓW HISTORII

LINK do pytań - zestaw 2

Dodała: Izabela Glama |14 listopada 2018|

WIZYTA DUSZPASTERSKA

7 listopada 2018r. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gostycynie odwiedził niecodzienny gość - ks. bp Ryszard Kasyna. Księdza biskupa gościliśmy w naszej szkole w związku z wizytacją parafii pw. św. Marcina w Gostycynie.
Pan dyrektor Marek Sass i pani dyrektor Henryka Markiewicz wraz z pocztem sztandarowym i św. Marcinem, przywitali dostojnego gościa, któremu towarzyszył ksiądz proboszcz Jerzy Prekop. Młodzież wręczyła księdzu biskupowi kwiaty oraz album o Gostycynie. Następnie zaprezentowano część artystyczną. Ksiądz biskup, a wraz z nim wszyscy zabrani w świetlicy, mieli okazję usłyszeć krótki zarys historii naszej parafii, wiersz ks. Nagórskiego pt. "Tam na Pomorzu gdzie Wisła płynie", a także radosne piosenki religijne w wykonaniu naszej scholi "Paczka św. Rozalii", którą opiekują się pani Barbara Piasecka i pan Adam Cymerys. Wiele radości wszystkim zebranym sprawili uczniowie klasy IIa, którzy zaprezentowali humorystyczne scenki obrazujące z przymrużeniem oka życie szkolne.
Po części artystycznej zabrał głos ksiądz biskup Ryszard Kasyna. Następnie był czas na pytania zadawane przez dzieci. Nasz Gość odpowiadał na niektóre poważnie, na inne zaś wesoło, z poczuciem humoru. Po udzielonym błogosławieństwie ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia, a później ksiądz biskup obejrzał kronikę pamiątkową.
Jesteśmy przekonani, że wizyta dostojnego gościa na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli zaszczyt w niej uczestniczyć.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Wioletta Górska |14 listopada 2018|

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień

LINK do listu

Dodała: admin |9 listopada 2018|

O znakach pamięci Małych Ojczyzn na Konferencji w Bydgoszczy

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zorganizowało konferencję dotyczącą regionalizmu i patriotyzmu w małych ojczyznach. Przedstawiciele niemal stu szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego mieli okazję wysłuchać wystąpienia Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, wykładu profesora Marka Chamota z Wyższej Szkoły Gospodarki na temat "Regionalizmu i patriotyzmu w małych ojczyznach w 100-letniej historii Polski", dr Marka Sassa dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie o "Pamięci i tożsamości" pt. "Jaki znak twój" oraz filmu dr Artura Kasprowicza "Niewidzialny Dom".
LINK do strony

Dodała: admin |9 listopada 2018|

Kalendarium dni otwartych, wywiadówek i klasyfikacyjnych Rad Pedagogicznych

* Otwarty dzień, 25.10.2018 (czwartek)
* Otwarty dzień, 04.12.2018 (wtorek)
* Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna, 07.01.2019 (poniedziałek)
* Wywiadówka, 09.01.2019 (środa)
* Otwarty dzień, 19.03.2019 (wtorek)
* Otwarty dzień, 08.05.2019 (środa)
* Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna, 13.06.2019, klasy I-VII (czwartek)
* Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna, 17.06.2019, klasy VIII, III gim. (poniedziałek)

Dodała: Joanna Piesik |19 września 2018|

PIERWSZE PRÓBNE EGZAMINY!

KLASA VIII
- 27.11.2018 r. (wtorek),

- 28.11.2018 r. (środa),
- 29.11.2018 r. (czwartek)

KLASA III GIMNAZJUM
- 04.12.2018 r. (wtorek),
- 05.12.2018 r. (środa),
- 06.12.2018 r. (czwartek)

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu egzaminów próbnych zostaną podane w późniejszym terminie.

Dodała: Jolanta Werner |15 października 2018|

Powiatowa Komenda Policji w Tucholi - zajęcia profilaktyczne

Dnia 24.10.2018r. klasy 7a i 7b wybrały się do Powiatowej Komendy Policji w Tucholi na zajęcia profilaktyczne o przestepczości nieletnich i konsekwencjach prawnych. Wizytę zaczęliśmy od zwiedzania pomieszczeń komendy: cel dla zatrzymanych i izb wytrzeźwień wraz z pomieszczeniem monitorowanym przez policjanta na służbie, pokoju przesłuchań dla dorosłych i dzieci, pokoju rozpoznawania podejrzanych przez świadków z lustrem weneckim (wzbudziło to duże zaintetesowanie grupy) oraz siłowni. Przy każdym zwiedzanym pomieszczeniu dowiadywaliśmy się kilku cennych informacji, np. jak wygląda przesłuchanie dzieci. Policjant odpowiedzialny za osoby nieletnie opowiedział nam, co to są zachowania demoralizujące, czyny zabronione, czyny karalne i przestepstwa oraz to, jakie są konsekwencje złego zachowania. Wiemy już, że już osoby w wieku 13 lat mogą odpowiadać za swoje zachowanie. Wyjazd połączyliśmy również z doradztwem zawodowym. Policjanci opowiedzieli nam, jaką należy wybrać szkołę oraz jakie egzaminy czekają nas, jeśli będziemy chcieli wstąpić w przyszłości do policji. Zwrócili uwagę na to, że w policji trzeba mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną i że raz w roku każdy policjant musi przejść testy sprawnościowe.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Nikola Megger, Karolina Nahorska |2 listopada 2018|

Ślubowanie pierwszoklasostów

22 października 2018 roku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W obecności dyrekcji, gości i rodziców dzieci ślubowały na sztandar szkoły, że będą dbać o swoją Ojczyznę, a swym wzorowym zachowaniem i nauką sprawią radość rodzicom i nauczycielom. Uczniów obdarowano upominkami i gromkimi brawami. Podczas pasowania zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie następujący uczniowie: Berent Jakub,Bielińska Agata, Bogdowski Patryk, Brygman Wojciech, Dampc Natalia, Fröhlke Aleksandra, Janka Jagoda, Korda Wojciech, Krygier Zuzanna, Majer Nadia, Młodzik Izabela, Poraziński Patryk, Pujanek Marta, Ryckowska Dominika, teinke Szymon, Susło Julia, Szamocka Ewa, Szulc Filip, Wamka Weronika, Wamka Wiktoria.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Elżbieta Mróz |2 listopada 2018|

Wycieczka do Fojutowa

25 października 2018 roku klasa druga wybrała się na wycieczkę do Fojutowa. Pierwszym punktem programu był pobyt na basenie. Ze względu na niesprzyjające warunki meteorologiczne nie mogliśmy skorzystać z atrakcji placu zabaw, ale za to bardzo dobrze smakowały frytki po atrakcjach wodnych.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |29 października 2018|

Dla Niepodległej

Dodała: Joanna Piesik |25 października 2018|

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca WOŚP zorganizował kolejną próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przyłączyła się do akcji. 139 chętnych uczniów oraz absolwentów szkoły wraz z organizatorką Romą Żmudzką, nauczycielkami Wioletą Górską, Elżbietą Mróz, Emilią Kiedrowską, Kamilą Borowicz oraz Izabelą Glama spotkało się punktualnie o 12:00 i przez kolejne 30 minut na 9 fantomach uczestniczyło w największej w historii szkoły lekcji resuscytacji.
Uczniowie przygotowali plakaty, a na lekcjach biologii zostały przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie zostało uwiecznione przez pana Michała Szelmickiego na filmie i wykonanych przez panią Joannę Piesik zdjęciach.
W ubiegłym roku w akcji w Polsce wzięło udział 85 100 uczestników czy w tym roku było nas więcej? O tym dowiemy się wkrótce.

Link do FILMU

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Roma Żmudzka |21 października 2018|

Pomnik Pamięci Ofiar Pomordowanych na Pomorzu

Podczas X przemarszu trasą 34 i 35 pułku piechoty my, harcerze 6 DSH Fenix zbieraliśmy symbolicznie ziemię z miejsc pochówku pomordowanych we wrześniu ’39 roku na naszych terenach. Zadanie to powierzył nam w kwietniu Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki. Po co? Ziemia ta i wiele innych, które zbierali harcerze naszego i pomorskiego województwa, została umieszczona symbolicznie w odsłoniętym 6.10.2018 r. w Toruniu - Pomniku Pamięci Ofiar Pomordowanych na Pomorzu. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tej inicjatywy i uczcić pamięć minionych wydarzeń, a przez to wpisać się w historię najnowszą.
Coś o samym projekcie pomnika. Pomnik, wykonany według projektu Zbigniewa Mikielewicza, upamiętnia ponad 30 tys. cywilów zamordowanych przez hitlerowców na ziemiach pomorskich w 1939 roku. Zamysłem twórcy było, aby monument przypominał rozstrzelany dom - składa się z bryły z białego kamienia z dużą wyrwą pośrodku, odsłaniającą metalową płytę z wyrytymi nazwami ponad 400 miejscowości położonych w dawnym województwie pomorskim, w których Niemcy dokonywali egzekucji. Obok znajduje się tablica z informacją historyczną i fragmentem wiersza Zbigniewa Herberta "Pan Cogito o potrzebie ścisłości". Dodatkowo na terenie skweru znajdują się inne mniejsze formy kamienne upamiętniające ofiary i miejsca kaźni.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Wioletta Górska |15 października 2018|

Rekrutacja 2019/2020

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Dodała: Anna Okonek |9 października 2018|

8 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018r Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie uczestniczyła w akcji 8 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie właśnie tabliczki mnożenia. Wiedzę z tego zakresu dla wszystkich chętnych osób sprawdzili członkowie patroli egzaminacyjnych w składzie: Patrol nr 1: Monika Maciaszek, Dominika Jawor, Nikola Nitka, Ania Kołomyjska, Patrol nr 2: Alicja Anhalt, Ania Sakwińska, Magda Susło, Daria Hoffmann, Patrol nr 3: Julia Stopa, Patrycja Trzeciakiewicz, Agata Andrik, Natalia Barwina. Uczennice przeprowadziły 241 egzaminów podczas: 4 pierwszych lekcji dla klas 4-6, przerw 15- minutowych dla klas 7,8 i 3 gimnazjum, 5 lekcji dla dorosłych (nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i obsługi, biblioteki, hali sportowej i GOPS-u). 130 osób udzieliło poprawnych odpowiedzi na wylosowane pytania. Uzyskali oni tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, otrzymując jednocześnie odznakę i certyfikat. Nad poprawnym przebiegiem egzaminu oprócz wszystkich nauczycieli matematyki czuwali również wyznaczeni asystenci czyli: Natalia Andreasik, Ewelina Dziarnowska i Wiktoria Bobkowska. W zorganizowaniu tej wspaniałej, matematycznej zabawy wspierali nas: Pani Dyrektor - Henryka Markiewicz, Pani Joanna Piesik i Pan Michał Szelmicki. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim egzaminowanym i zachęcamy do udziału w akcji w przyszłym roku.
Koordynator akcji Iwona Polcyn
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Iwona Polcyn |9 października 2018|

LIGA MISTRZÓW HISTORII

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tegoroczna Liga będzie poświęcona ludziom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz tym, którzy swoimi dokonaniami w czasach II RP mieli wpływ na cały świat.
Co miesiąc na szkolnej stronie internetowej będzie zamieszczony nowy zestaw z pytaniami. Kartkę z odpowiedziami proszę zostawiać w sekretariacie u pani Joasi. Każda odpowiedź będzie punktowana od 5 do 15 punktów. Łącznie za jeden zestaw będzie można uzyskać 30 punktów.
NA LAUREATÓW CZEKA NAGRODA
Za systematyczny udział w tegorocznej edycji cząstkowe oceny celujące na pierwszy i drugi semestr oraz nagroda na koniec roku szkolnego dla zwycięzcy całej edycji. Kiedy na koniec edycji będzie więcej niż jedna osobą z taką samą ilością punktów dokonamy losowania laureata.
ZESTAW 11.Jeden z twórców niepodległej Polski. Słynny pianista, polityk. Kogo przedstawia ilustracja?
2. Przed naszym bohaterem otwierały się drzwi wielu znanych osób. Dotarł również do amerykańskiego prezydenta. Wskaż, o kim mowa?
3.Przyjazd naszego bohatera do Poznania w grudniu 1918 roku przyczynił się do wybuchu jedynego zwycięskiego powstania w dziejach Polski? O jakim powstaniu mowa?

Prawidłowe odpowiedzi proszę oddać do 31 października br. (WTOREK) do p. Joasi do sekretariatu SP.
Zdjęcia pochodzą z zasobów internetowych.

Dodała: Izabela Glama |2 października 2018|

Wesoło bawimy się w kole, bo kochamy nasze przedszkole

28 września w oddziale przedszkolnym w Wielkiej Kloni odbyły się obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym w charakterystycznych strojach dla nazwy grupy. Uczniowie klasy II mieli możliwość aktywnego udział podczas zabaw tanecznych. Dzieci wykazały się wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Na pamiątkę tego ważnego dnia, dzieci otrzymały medale i dyplomy. Rodzice natomiast przygotowali słodką niespodziankę aktywnie włączając się w obchody Dnia Przedszkolaka.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Alicja Kończyńska |2 października 2018|

Sprzątanie świata

W tym roku również zorganizowaliśmy akcję "sprzątanie świata". Zaczęliśmy od swojego szkolnego podwórka. Pozbieraliśmy śmieci zwracając uwagę na odpowiednią segregację. Każdy miał zadanie do domu, aby posprzątać również na swoim podwórku. Zachęcamy wszystkich aby dbali o naszą Ziemię!
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |26 września 2018|

Witamy po wakacjach

W tym roku trochę później, ale równie gorąco witamy i pozdrawiamy z Wielkiej Kloni po wakacjach. Nowy rok szkolny ruszył pełną parą.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Maria Anhalt |26 września 2018|

Potwierdzenie

Miło mi poinformować, iż po kilkumiesięcznych staraniach kwota pieniężna zebrana w naszej szkole na potrzeby misji w Paui Nowej Gwinei dotarła do celu. Na początku próbowałam przesłać pieniądze bezpośrednio do brata Wiktora, jednak ta droga okazała się trudna i z komplikacjami. Ostatecznie kwotę przelano przez referat misyjny Werbistów w Pieniężnie. Brat Wiktor bardzo dziękuje i przesyła wszystkim darczyńcom zdjęcia z nowych święceń Werbisty w Paui. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować podobną akcję w nowym roku szkolnym. Pedagog A.O.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |5 września 2018|

Do strony: < poprzednia następna >


Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
ul. Sępoleńska 12a
89-520 Gostycyn
tel. (052) 3346308
gostycyngim@op.pl

Logo


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie


Wnioski i uwagi dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły zgłoś na maila dgiersz@wp.pl
Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

Logo


© Copyright 2005 by GwG - wszelkie prawa zastrzeżone!