Aktualności

Archiwum Newsów

Galeria

Plan lekcji nr 2

Zmiany w planie

Kalendarium

Dokumenty

Wykaz podręczników

TIK

eTwinning

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Przyjaciele szkoły :)

RODO


Patron

Historia szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Rada Rodziców

Administracja

Dział techniczny

Dzwonki

Pedagog

Samorząd Uczniowski

Klasy


Nasi absolwenci


Koła zainteresowań


Redakcja

Kontakt


Linki dla nauczycieli

Linki dla uczniów

Linki dla rodziców

od 18.04.2005 roku

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uroczyœcie zakończyli rok szkolny

"Jak motyle odlecimy w dal, by nowej wiedzy poznać łąki" z takim mottem, 22 czerwca uczniowie klas III gimnazjum pożegnali się z murami szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, grono pedagogiczne z panem dyrektorem i panią dyrektor, pracownicy szkoły i biblioteki, rodzice oraz my- absolwenci gimnazjum.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, głos zabrał dyrektor szkoły pan Marek Sass. W swoich słowach podziękował za nasze zaangażowanie, nie tylko w naukę, ale także w organizację "życia szkoły". Następnie zajął głos wójt gminy Ireneusz Kucharski, który gratulował absolwentom wysokich wyników w nauce, życzył zasłużonych wakacji. Uczniom, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w egzaminie gimnazjalnym, wręczył Stypendia Naukowe Wójta Gminy Gostycyn. Kolejnym etapem było wręczenie przez wychowawców świadectw oraz nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów. Rodzicom najlepszych uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej uczniowie kółka teatralnego zaprezentowali swoje zdolności w inscenizacji. Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty pracownikom szkoły i zaproszonym gościom.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |29 czerwca 2018|

INFORMACJA

Informuje, że zgodnie art. 37 ust. 1 rozporządzenia parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, powołuję z dniem 8 czerwca 2018 roku Pana Tomasza Jutrowskiego (kontakt: inspektor.rodo@wp.pl) na Inspektora Ochrony Danych (IOD) w Szkole Podstawowej w Gostycynie.
Marek Sass
Gostycyn, dnia 8 czerwca 2018 roku

Dodała: Jolanta Werner |8 czerwca 2018|

PALINOCKA

Dodała: Joanna Edwarczyk |26 czerwca 2018|

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2017/2018

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - (w sierpniu 2018 roku) - link - harmonogram egzaminów poprawkowych 2017/2018

Dodała: Joanna Edwarczyk |26 czerwca 2018|

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

link - klasa I

link - klasa II

link - klasa IV

link - klasa V

link - klasa VI

link - klasa VII

link - klasa VIII

Dodała: Joanna Edwarczyk |21 czerwca 2018|

Apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego

15 czerwca odbył się apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Podczas apelu zostały podsumowane również konkursy przedmiotowe, uczniowie otrzymali dyplomy, książki, upominki. Bardzo uroczystym momentem było przekazanie przez uczniów klas III gimnazjum sztandaru szkoły młodszym kolegom z klas II i VII.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |19 czerwca 2018|

Na spotkaniu z trzema muzamiMatce
"chciałbym umieć
wspominać Ciebie
przy stole
z winem Twojej roboty
fotelem sierotą
co to błąka się pod oknem
czekając na Twój powrót
[...] wybiegłaś z mojego życia
między nocą a wieczorem [...]

Ten, pośwęcony Matce i wiele innych wierszy pięknie recytowanych przez samego autora, naszego pana Dyrektora i przez panią Agnieszkę Hoffmann, zagościły w późne popołudnie dnia 25 maja 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie z okazji wydania kolejnego tomiku liryki pt. "Bezwiersze".
Spotkanie z poezją pana Marka Sassa i grafikami pani Magdaleny Górki dodatkowo uświetniły piosenki z repertuaru Leonarda Cohena i Starego Dobrego Małżeństwa w wykonaniu pani Ewy Talaśki i pana Adama Cymerysa.
Połączenie refleksyjnej poezji i czarownej muzyki przy blasku świec, stworzyły niezapomniany i niezwykły nastrój, taki, że chciało się, po zakończeniu prezentacji, jeszcze być i trwać w oszałamiającej toni muzyki i liryki. Dlatego życzymy autorowi i sobie, by podobny seans odbył się ponownie. Będziemy czekać cierpliwie, by "próby dotykania tego co i tak naprawdę jest niedotykalne" znów zawładnęły naszymi sercami i umysłami.

Dodała: Małgorzata Mielcarska |15 czerwca 2018|

16 GALA LAUREATÓW LIGI ZADANIOWEJ 2017/2018

26 maja odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu matematycznego LIGA ZADANIOWA. O godz. 10.00 pan dyr. Marek Sass powitał władze powiatu i gminy oraz uczniów i nauczycieli, a także rodziców i zespół wokalny, który uprzyjemnił nam to spotkanie. W tym roku szkolnym w konkursie brało udział 14 szkół podstawowych: z Tucholi, Żalna, Lubiewa, Iwca, Stobna, Kęsowa, Bysławia, Jastrzębca, Sępólna, Mąkowarska i Gostycyna. Pani dyrektor Henryka Markiewicz przystąpiła do rozdania nagród...

Dodała: Małgorzata Kunca |15 czerwca 2018| więcej...

VIII edycja konkursu profilaktycznego "Papierosom powiedz - NIE!"

Każdego roku 31 maja przypada "Dzień rzucania palenia". Z tej okazji w naszej szkole pani pedagog ogłosiła konkurs plastyczny, którego zadaniem było wykonanie plakatu zniechęcającego do palenia papierosów, bądź zachęcającego do rzucania już rozpoczętej drogi do nałogu. Na konkurs wpłynęły dwie prace uczennic z klasy IIIa gimnazjum Amelii Brygman i Anny Kantak. Komisja konkursowa postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody. Gratulujemy.

Dodała: Anna Okonek |15 czerwca 2018|

Dzień Dziecka - zabawy integracyjne

30 maja, uczniowie klas VII i gimnazjalnych spotkali się przed szkołą, aby wspólnie spędzić czas z okazji Dnia Dziecka. Opiekunka SU - Pani Wioletta Górska wraz z członkami samorządu przygotowała grę integracyją, do której wprowadziła nas treść opowiastki o kolorach. Następnie każda klasa wybrała sobie kolor, a potem odszukała kody, które należało przeczytać poprzez specjalną aplikację na telefon. Wszyscy wykonywali przypisane im zadania. Trzeba było wykonać m.in.: flagę swojego kraju, ułożyć i zaśpiewać hymn, utworzyk zawołanie oraz stworzyć pomnik bohatera. Potem odbyła się prezentacja, uczniowie wszystkich klas przedstawiali swoje dzieła. To świadczy o tym, że umiemy wspólnie spędzać czas. Na zakończenie uczniowie otrzymali smaczne lody, które ufundowała Rada Rodziców.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |12 czerwca 2018|

Wakacyjny Dzieciniec Gostycyn 2018Wakacyjny Dzieciniec Gostycyn 2018
projekt: Wakacyjny Cambridge

Dodała: admin |8 czerwca 2018|

"Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych - priorytety i wyzwania"

23 maja w Auli UMK w Toruniu odbyła się konferencja "Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych - priorytety i wyzwania", której współorganizatorem był Urząd Marszałkowski. Podczas spotkania była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis, czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu. Nasza szkoła została wyróżniona za aktywne wykorzystanie tej platformy w nauczaniu. List gratulacyjny odebrał Dyrektor naszej szkoły Pan Marek Sass.

Dodała: admin |6 czerwca 2018|

Bezpieczne wakacje

Ulotka dla rodziców - link bezpieczne wakacje

Ulotka dla uczniów - link bezpieczne wakacje

Dodała: Anna Okonek |6 czerwca 2018|

Turnirj BRD - eliminacje wojewódzkie

Aby znaleźć się w gronie najlepszych drużyn województwa kujawsko- pomorskiego nasi uczniowie wcześniej musieli wygrać zawody: gminne, powiatowe i okręgowe. Szkoła podstawowa - Amelia Szamocka, Nikola Megger, Kacper Lutoborski, Hubert Rompalski zakończyli rywalizację na drugim stopniu podium, a na trzecim gimnazjum - Julia Karwasz, Mateusz Głowacki, Michał Gola.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Karwasz |6 czerwca 2018|

Bydgoszcz CUP 2018

W nagrodę za liczne udziały naszych uczniów w zawodach sportowych na różnych szczeblach, dla zasłużonych sportowców zorganizowano wyjazd na stadion Zawiszy na XVIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Bydgoszcz CUP 2018. Piętnaścioro uczniów gostycyńskiej szkoły obserwowało zmagania sportowców z Polski, krajów europejskich, a także z Kenii i Tajlandii w takich dyscyplinach jak: bieg na 100m, 1500m, 400m, 3000m z przeszkodami, sztafeta 4x100m, rzut kulą, rzut oszczepem, skok o tyczce, bieg przez płotki 100m. Gościem zawodów była Irena Szewińska, która udzieliła organizatorom wywiadu. Emocje kibiców były spore, a pamiątką z udziału w tej sportowej imprezie dla niektórych uczniów pozostaną autografy zawodników i selfi ze sportowcami. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do brania udziału w różnych zawodach organizowanych w trakcie kolejnego roku szkolnego.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Kacper Kwasigroch |6 czerwca 2018|

18 maja - Dzień Patrona

Tego dnia na naszym boisku dominowały barwy żółto-białe, zarówno w strojach uczniów, jak i w scenografii. - na przenośnej tablicy poświęconej Janowi Pawłowi II i na stoliku z albumem z roku 2014. Uroczysty apel rozpoczął pan Dyrektor Marek Sass, później głos zabrała pani wicedyrektor Henryka Markiewicz. Przypomniała, że nadanie imienia polskiego papieża naszej szkole nastąpiło 18 maja (w dzień urodzin Ojca Świętego) w 2000 roku, a album poświęcony Jego życiu i pontyfikatowi wykonali uczniowie wszystkich klas w 2014 roku. Następnie program słowno - muzyczny pt. "A przecież nie cały umieram, to, co we mnie niezniszczalne trwa" przedstawili uczestnicy kółka teatralnego. Program koncentrował się na najważniejszych prawdach, przesłaniach zawartych w Jego pielgrzymkowych homiliach skierowanych do ludzi całego świata. Na zakończenie apelu odśpiewana została ulubiona pieśń Ojca Świętego - "Barka".
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |23 maja 2018|

Fonoholizm

W tym roku tydzień bez agresji przebiegał pod hasłem "Fonoholizm". Dnia 16 maja uczniowie klas 4-7 oraz klas gimnazjalnych spotkali się na boisku szkolnym, by pod kierunkiem pani pedagog Anny Okonek wspólnie wykonać zadania. Uczniowie brali udział w rozwiązywaniu rebusów oraz budowaniu głuchego telefonu. Następnie stworzyliśmy trzy duże koła i wykonywaliśmy polecenia nauczycieli. Zostały przekazane nam też ważne informacje dotyczące używania telefonu komórkowego, co wolno, a czego nie wolno. Zatem bądźmy dla siebie życzliwi.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass |23 maja 2018|

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy "Młody Ratownik"

Drużyna szkolna pierwszej pomocy, koła "Radosny Ratownik", po raz drugi stanęła w szranki w walce o tytuł najlepszego ratownika w Bysławiu na Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy "Młody Ratownik". Zadania pozorowane nie były łatwe, np. postępowanie z osobą po środkach odurzających, zaczadzenie, upadek z wysokości, topielec i ciało obce w ciele. Liczyła się współpraca, fachowość i skuteczność. Zespół zajął 3 miejsce! Dziewczęta przygotowywały się przez cały rok i większość z nich wybiera się na profil ratowniczy. Drużyna to: Julia Kroll -kapitan, Natalia Bartlewska, Oliwia Babińska, Wanessa Rybacka i Patrycja Bona. Gratulujemy!
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Wioletta Górska |20 maja 2018|

Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II

Piotr Szewczyk jest laureatem konkursu plastycznego "Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II", organizowanego przez SP im. Jana Pawła II w Koronowie, zajął 2 miejsce. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół im. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej. Nagrodę odebrał podczas IX Zjazdu Szkół im Jana Pawła II organizowanego w Koronowie w dzień 98 urodzin Patrona.

Dodała: Wioletta Górska |22 maja 2018|

Festyn Rodzinny

12 maja 2018 roku tradycyjnie już odbył się Festyn Rodzinny. Spędzanie z rodziną czasu na świeżym powietrzu, umilały występy naszych uczniów. Zaprezentowali nam swoje talenty wokalne, taneczne i poetyckie. Należy również wspomnieć, że festyn łączy pokolenia, gdyż swój występ artystyczny zaprezentowali także miejscowi seniorzy. Dzieci mogły pobawić się na dmuchanym zamku, czy w kąciku zabaw. Było także znakowanie rowerów przez policjanta, malowanie twarzy, koło fortuny czy quiz. Można było zobaczyć, a także kupić rękodzieła wykonane przez uczniów szkoły oraz lokalnych twórców. Oprócz tego, sprzedawane były frytki, lody, kiełbaski, gofry, wata cukrowa i wypieki naszych mam. Tradycyjnie zabraknąć nie mogło słynnych klusek, wykonanych przez panie ze szkolnej kuchni. Przez cały czas trwania festynu odbywała się zabawa fantowa, w której każdy los wygrywał, a nagrodą główną był rower, wylosowany na zakończenie festynu.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |20 maja 2018|

"Walka ze smogiem - życia i środowiska wrogiem"

We wtorek 15 maja br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Obrona cywilna wokół nas - Walka ze smogiem - życia i środowiska wrogiem". Uczestnicy konkursu spotkali się w Urzędzie Gminy z Wójtem Gminy Gostycyn panem Ireneuszem Kucharskim. Wyróżniono następujące osoby: w kategorii szkół gimnazjalnych - Piotr Szewczyk (I miejsce).

Dodała: Joanna Edwarczyk |20 maja 2018|

"Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie ,
A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie[...]"
Jan Kochanowski

Pod takim hasłem w sobotni wieczór, tuż po mszy św. w gostycyńskim kościele, odbyła się patriotyczna uroczystość poświęcona Konstytucji 3 Maja. Nasze kółko teatralne wraz z zespołem wokalnym przedstawiło półgodzinny program słowo-muzyczny. Wędrówkę przez dzieje narodu polskiego zakończyła piosenka "Wolność kocham i rozumiem". Mieszkańcy Gostycyna docenili nasz występ i nagrodzili brawami.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Małgorzata Mielcarska |Poniedziałek 14 maja 2018|

KALENDARIUM - kwiecień, maj, czerwiec

kalendarium - plik PDF

Dodała: Joanna Edwarczyk |Poniedziałek 30 kwietnia 2018|

Uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

W słoneczny poniedziałkowy poranek dnia 30 kwietnia 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. W trakcie apelu został rozstrzygnięty coroczny konkurs historyczny związany z tym świętem, zorganizowany przez panią Izabelę Glamę. Zwycięzcy, których wyłoniono w drodze losowania, otrzymali nagrody.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |Poniedziałek 30 kwietnia 2018|

EKSPERYMENT: "Moje trzy dni bez nowoczesnych technologii"

Moje trzy dni bez nowoczesnych technologii - Plik PDF

Dodała: Anna Okonek |Niedziela 22 kwietnia 2018|

Przebieg "Tygodnia bez agresji - fonoholizm"

Przebieg "Tygodnia bez agresji - fonoholizm" - Plik PDF

Dodała: Anna Okonek |Niedziela 22 kwietnia 2018|

Złaz zuchów i harcerzy Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Złaz zuchów i harcerzy Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 100 lecie ZHP w Toruniu. 14.04 - zuchy i harcerze z naszej szkoły wraz z pozostałymi harcerzami Hufca Tuchola udali się do Torunia na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego na złaz harcerski.
Cały dzień wypełniony był atrakcjami, najpierw apel, na którym zebrały się harcerskie reprezentacje całego województwa w liczbie 2400 osób. Przemaszerowaliśmy w stronę parku, gdzie zostanie wybudowany pomnik pomordowanych na Pomorzu, tam Marszałek wręczył nam woreczki, byśmy przywieźli ziemię z miejsc mordów w naszych okolicach i wysypali pod pomnikiem. Następnie udaliśmy się na miejską grę, by podziwiać toruński rynek. Na zakończenie złazu zrelaksowaliśmy się przy koncertach harcerskich zespołów.
Obchody 100 lecia istnienia harcerstwa w Polsce uczcimy hucznie na zlocie w Gdańsku w sierpniu.
Czuwaj!
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Wioletta Górska |Niedziela 22 kwietnia 2018|

Barwy wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, na którą wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy, dlatego obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny również w naszej szkole. W zeszły piątek, 23 marca po skróconych lekcjach, braliśmy udział w różnych zabawach przygotowanych przez Samorząd Szkolny. Tradycyjnie każda z klas wylosowała kolor stroju, w który miała się prezentować. Dzięki temu w szkole zrobiło się barwnie i wesoło.Tak przyodziani, po trzeciej lekcji, zaczęliśmy wykonywać specyficzne zadania, np. malowaliśmy drzewa, składaliśmy figury przestrzenne z makaronu oraz plasteliny, wykonywaliśmy domino z drewnianych klocków. Później rywalizowaliśmy z równoległymi klasami w konkurencjach sprawnościowych. Liczyły się przede wszystkim: dobra zabawa i integracja zespołów.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |Niedziela 15 kwietnia 2018|

Turniej BRD

22 marca odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym dla klas 7 i gimnazjalnych. Brały w nim udział szkoły z Pruszcza i Gostycyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julka Karwasz, która zdobyła I miejsce; Mateusz Głowacki zajął miejsce II i Michał Gola miejsce III. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące znajomości przepisów w ruchu drogowym i udzielania pomocy przedmedycznej, następnie sprawdzili swoje umiejętności praktyczne na torze przeszkód.

Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Nikola Megger |Niedziela 15 kwietnia 2018|

W 13. rocznicę śmierci Jana Pawła II - Patrona Naszej SzkołyPapież Jan Paweł II w ciągu ponad 26 lat pontyfikatu opublikował dokumenty i wygłosił przemówienia, które oblicza się na 85 tys. stron druku. Wiele z zawartych w nich myśli stało się powszechnie znanymi cytatami i sentencjami.

"Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania".
(List do młodych całego świata, 1985 r.)

"Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania".
. (Homilia, Lyon, 1986 r.)

"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".
(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

"Miłość to zadanie, które Bóg wciąż nam wyznacza, może po to, by zagrzewać nas, abyśmy stawiali wyzwania losowi".
(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

Dodał: Mikołaj Sass |Wtorek 3 kwietnia 2018|

Najlepsze życzenia Wielkanocne

https://www.google.pl/search?q=wielkanoc+2018&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA9PP-gpfaAhWIDZoKHUPiBUQQ_AUICigB&biw=1212&bih=729#imgrc=uVNiS0GWX37E8M:

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy redakcja strony

Dodał: Mikołaj Sass |Sobota 31 marca 2018|

IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Pióro Starosty"

Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Nasze koleżanki z klas III gimnazjum, tj. Julia Rybacka i Maja Susło zdobyły wyróżnienia w zmaganiach z ortografią. Gratulujemy!


Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |Poniedziałek 26 marca 2018|

XXVII Kangur Matematyczny

15 marca 2018r. 39 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu matematycznego w następujących kategoriach: - maluch kl.III i IV SP (27 osób), - beniamin kl.V i VI SP (5 osób), - kadet kl.VII SP i II G (4 osoby), - junior kl.III G (3 osoby). Uczestnicy rozwiązywali testy z matematycznymi, wcale nie łatwymi zadaniami. Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie i oczywiście życzymy wysokich wyników, które powinniśmy poznać za około 5 tygodni.

Dodała: Iwona Polcyn |Poniedziałek 26 marca 2018|

Rekolekcje wielkopostne

Wielkanocny pacierz - ks. Jan Twardowski

Nie umiem być srebrnym aniołem -
ni gorejącym krzakiem -
tyle Zmartwychwstań już przeszło -
a serce mam byle jakie.
Tyle procesji z dzwonami -
tyle już Alleluja -
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.
Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
jak na koślawej fujarce -
żeby choć papież spojrzał
na mnie - przez białe swe palce.
Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski -
uśmiech mi Swój zesłała
jak ptaszka we mgle niebieskiej.
I wiem, gdy łzę swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy -
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.
Pyszczek położy na ręku
sumienia wywróci podszewkę -
serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę.

W nastrój zadumy i refleksji wprowadzał nas ksiądz rekolekcjonista, który przybył z parafii w Suchej. Od poniedziałku do środy kolejne grupy wiekowe uczniów brały udział w nabożeństwach, a potem w szkole uczestniczyły w spotkaniach z księdzem rekolekcjonistą. Ksiądz Piotr, na przykładach z życia wskazywał, jakie wartości w życiu każdego, niezależnie od wieku, człowieka są najważniejsze. Dziękujemy.

Dodał: Mikołaj Sass |Niedziela 25 marca 2018|

METROPOLITALNY KONKURS BIBLIJNY

METROPOLITALNY KONKURS BIBLIJNY IM. SŁUGI BOŻEGO KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA ETAP REJONOWY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W GOSTYCYNIE
Kolejny rok w ZS im. Jana Pawła II w Gostycynie organizowaliśmy Konkurs Biblijny, którego w tym roku szkolnym była treść Księgi Wyjścia. Organizatorem jest Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej, a sponsorem Energa S.A...

Dodała: Wioletta Górska |Niedziela 18 marca 2018| więcej...

Nowe terminy rekrutacji po zmianie rozporządzenia kuratora oświaty

Terminy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych wg Zarządzenia nr 42/2018 Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 4 marca 2018 roku
1. Składanie wniosków o przyjęcie do klas I 3-letnich liceów ogólnokształcących, 4-letnich techników oraz branżowych szkół I stopnia od 17 maja 2018r. do 18 czerwca 2018r. do godz. 15.00
2. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do klas I 3-letnich liceów ogólnokształcących, 4-letnich techników oraz branżowych szkół I stopnia o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego od 22 czerwca 2018r. do 26 czerwca 2018r. do godz. 12.00
3. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół 6 lipca 2018r. godz. 12.00
4. Wydanie przez technikum lub szkołę branżową I stopnia skierowania na badanie lekarskie (medycyna pracy) do 9 lipca 2018r. do godz. 15.00 5. Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do 13 lipca 2018r. do godz. 10.00
6. Podanie listy przyjętych lub nieprzyjętych do szkół 13 lipca 2018r. godz. 14.00

Dodała: Anna Okonek |Środa 7 marca 2018|

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Ustanowiony 9 lutego 2010 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest hołdem wyrażonym bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu reżimowi komunistycznemu.
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w naszej szkole odbył się apel, który przygotowali harcerze pod kierunkiem Pań: Wioletty Górskiej i Izabeli Glamy.
Ania Sakwińska przedstawiła zebranym informacje o tym, że dzień 1 marca jest upamiętnieniem egzekucji, siedmiu członków Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" (WiN), która odbyła się 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Wśród straconych byli: prezes IV Zarządu Głównego WiN - ppłk Łukasz Ciepliński oraz mjr Adam Lazarowicz, mjr Mieczysław Kawalec, kpt. Józef Batory, kpt. Franciszek Błażej, kpt. Józef Rzepa i por. Karol Chmiel. Przypomniała także o bohaterskiej postawie osiemnastoletniej sanitariuszki "Inki", czyli Danucie Siedzikównej.
Potem Pani wicedyrektor Henryka Markiewicz wylosowała i wręczyła nagrody tym uczniom, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi w zorganizowanym z tej okazji konkursie historycznym. Laureatami konkursu zostali: Michał Gola, Jakub Kolasa, Andżelika Kotwica, Iwona Przytarska, Maciej Romczykowski.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodał: Mikołaj Sass Niedziela 4 marca 2018|

"Labirynt"

7 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzech przedstawieniach profilaktycznych. Najstarsi uczniowie z klas VII, II i III gimnazjum przebrnęli przez "Labirynt" życia bohatera, który mimo pozornego szczęścia rodzinnego (matka- znany chirurg, ojciec- artysta) nie zaznał szczęścia osobistego, ponieważ rodzice nie interesowali się jego życiem, nie mieli dla niego czasu. Rodzice, pochłonięci własnymi sprawami i narastającym konfliktem na tle alkoholowego problemu matki, która okaleczyła swego męża, nie sądzili, że ich syn wkracza na drogę bez powrotu - uzależnienia. Spektakl promował życie w abstynencji, uzmysławiał fakt konieczności podejmowania właściwych decyzji, podpowiadał, jak radzić sobie ze stresem i gdzie szukać pomocy.
Wielkim atutem spektakli były pogadanki profilaktyczne prowadzone przez aktorkę po przedstawieniach. Na pewno wszyscy zapamiętali jej słowa, że najważniejsze są decyzje, które sami podejmujemy, za które potem będziemy musieli ponieść konsekwencje.
Dziękujemy za te pouczające chwile aktorom krakowskiego teatru "Kurtyna" oraz GKRPA w Gostycynie, która je sfinansowała.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek Niedziela 4 marca 2018|

"Marzenie o Nauce"

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do ósmej edycji programu stypendialnego "Marzenie o Nauce". Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.
Program "Marzenie o Nauce" adresujemy do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym Kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek dostępna na stronie www.efc.edu.pl).

Dodała: Anna Okonek |Niedziela 4 marca 2018|

Uczniowie z Gostycyna na zimowym obozie astronomicznym

W dniach 10.02 – 15.02 uczniowie trzecich klas gimnazjum z Gostycyna (Oliwia Babińska, Natalia Bartlewska, Patrycja Bona, Julia Kroll, Wanessa Rybacka, Michał Gola, Jakub Kolasa) pod opieką Małgorzaty Gumiennej i Marka Świtały, znaleźli się w gronie 73 uczestników zimowego obozu astronomicznego, który odbywał się w Toruniu. Odwiedzili Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" oraz Planetarium. Wysłuchali wykładu w Centrum Optyki Kwantowej. W Piwnicach, pod Toruniem, zwiedzili największy radioteleskop w Polsce. 14 lutego studenci z Wydziału Astronomii UMK zaprosili ich do rozważań nad temat: "Czy miłość zapisano w gwiazdach?" Był także czas na udział w konkursie astronomicznym, warsztatach fotograficznych jak również seans kinowy i dyskotekę, połączoną z kursem tańca towarzyskiego.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: M. Gumienna |Niedziela 25 lutego 2018|

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami już 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia 2018 r. 30 wolontariuszy zbierało pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz udało nam się zebrać rekordową sumę. W tym roku jest to kwota 12 747,75 zł i 56,22 euro.
Opiekę nad funkcjonowaniem gostycyńskiego sztabu sprawowała pani Roma Żmudzka, a liczeniem pieniędzy zajęli się: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz, pani Jadwiga Olszowy, pani Roma Żmudzka i pan Dariusz Żmudzki...

Dodała: Roma Żmudzka |Niedziela 25 lutego 2018| więcej...

"Na smyczy"

"Na smyczy" to tytuł przedstawienia teatralnego, w którym uczniowie naszej szkoły (od klas IV SP do III gimnazjum) mieli przyjemność uczestniczyć w dniu 22 stycznia 2018 roku. Grupa "A co tam" z Lubiewa przyjechała do nas z przesłaniem, aby nie dać się zniewolić przez telefony komórkowe. Podczas spektaklu poruszano m.in. takie kwestie jak: wykonywanie pewnych rzeczy dla uzyskania określonych korzyści materialnych, zanik więzi rodzinnych, koleżeńskich, nieumiejętość nawiązywania dialogu w realu. Miejmy nadzieję, że spektakl dotarł do wyobraźni widzów i będzie dla nas ostrzeżeniem przed uzależnieniem od telefonu, czyli fonoholizmem.

Dodała: Anna Okonek |Niedziela 25 lutego 2018|

Terminy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Terminy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych wg Zarządzenia nr 28/2018 Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2018 roku

1. Składanie wniosków o przyjęcie do klas I 3-letnich liceów ogólnokształcących, 4-letnich techników oraz branżowych szkół I stopnia od 17 maja 2018r. do 18 czerwca 2018r. do godz. 15.00
2. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do klas I 3-letnich liceów ogólnokształcących, 4-letnich techników oraz branżowych szkół I stopnia o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego od 22 czerwca 2018r. do 26 czerwca 2018r. do godz. 12.00
3. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół 12 lipca 2018r. godz. 12.00
4. Wydanie przez technikum lub szkołę branżową I stopnia skierowania na badanie lekarskie (medycyna pracy) do 13 lipca 2018r. do godz. 15.00
5. Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do 19 lipca 2018r. do godz. 15.00
6. Podanie listy przyjętych lub nieprzyjętych do szkół 20 lipca 2018r. godz. 12.00

Dodała: Anna Okonek |Niedziela 11 lutego 2018|

Noc Biologów

W piątek, 12 stycznia 2018 roku grupa uczniów wraz z Panią Kamilą Borowicz i Panią Wiolettą Górską po raz kolejny wybrała się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na "Noc Biologów". Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez studentów oraz nauczycieli akademickich. Pierwsze warsztaty "Krowo, krowo daj nam mleko" odbyły się w zakładzie immunologii. Uczniowie dowiedzieli się, że każda krowa daje mleko, lecz nie każde mleko można pić, poznali skład białego płynu. Następnie samodzielnie wykonali wymaz z osadu mleka, niezawierającego drobnoustrojów. A pod mikroskopem oglądali różne patogeny. Drugie warsztaty "Mikroorganizmy wokół nas" odbyły się w zakładzie mikrobiologii. Studenci przedstawili krótką prezentację na temat bakterii i wirusów. Ich wypowiedź przekonała słuchaczy do tego, że w naszym otoczeniu więcej jest dobrych drobnoustrojów, niż złych. Wraz z prowadzącymi zajęcia, mogli wyhodować własne mikroorganizmy pobrane z wewnętrznej części policzka, z powierzchni zębów, włosa czy skóry dłoni. Specjalnymi przyrządami sprawdzali czystość powietrza w pomieszczeniu, a wykonane przez siebie doświadczenia odłożyli na dwa dni do cieplarki. Z późniejszych opinii wnioskujemy, że bardzo im się tam podobało i są zachwyceni takim przekazem wiedzy.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |Poniedziałek 22 stycznia 2018|

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY OD ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 12 grudnia 2017r. dotycząca przykładowych arkuszy egzaminacyjnych egzaminu ósmoklasisty (E8) przeprowadzanego od roku szkolnego 2018/2019. 18 grudnia br. (poniedziałek) Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała przykładowe arkusze egzaminacyjne egzaminu ósmoklasisty z: języka polskiego, matematyki, języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego). Arkusze są opublikowane na stronie internetowej CKE www.cke.gov.pl w zakładce "Egzamin ósmoklasisty" > "Arkusze" (link).

Przykładowy arkusz egzaminacyjny
język polski
matematyka
język angielski
język niemiecki

Dodała: Dorota Rybczyńska |Piątek 29 grudnia 2017|

Był taki dzień, w którym wszyscy wszystkim składali życzenia...

22 grudnia tradycyjnie uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Mielcarskiej i Pana Marcina Kiedrowskiego przygotowali program artystyczny, natomiast Pani Wicedyrektor Henryka Markiewicz życzyła wszystkim radości i bardzo rodzinnych świąt oraz szczęśliwego Nowego 2018 Roku. Przed apelem tradycyjnie uczestniczyliśmy w klasowych Wigiliach z wychowawcami, gośćmi, rodzicami oraz... z gwiazdorem.
Był to dzień szczególny, panowała świąteczna atmosfera, wszędzie słychać było kolędy, a wszyscy dla siebie byli mili i serdeczni.

Dodał: Mikołaj Sass |Piątek 29 grudnia 2017|

Akcja "Papua"

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania 400 zł na potrzeby misji w Papui Nowej Gwinei. Oto fragment maila od brata Wiktora, który w czerwcu odwiedził naszą szkołę, spotkał się z uczniami teraźniejszych klas III gimnazjum i opowiedział o trudnej pracy misyjnej: "Waaaaw.. Dziękuję serdecznie za bardzo miłą niespodziankę! To jest niesamowite! Cieszę się, że myśleliście o PNG i tutejszej misji i nawet zorganizowaliście akcję pomocy. Kilka dni temu byłem w Yampu. SSpS sr. Dorota Piechota prowadzi tam szpital. Kiedyś dawno temu Yampu było leprozorium (trąd był, popularny), teraz to jest szpital obsługujący mieszkańców doliny Ambum w prowincji Enga. Zapytam się Sr. Doroty, czy pieniądze uzbierane przez dzieci z Gostycyna mogłyby zostać użyte dla oddziału dziecięcego w szpitalu, który prowadzi.
(Kilka zdań na temat sr Doroty możesz przeczytać na moim dawnym blogu) https://wantokpng.wordpress.com/2010/01/09/klinika-2/ W tamtych czasach.. Sr Dorota była nad Sepikiem, obecnie pracuje w górach, we wspomnianej wyżej miejscowości."
Fundusze, które wspólnie zebraliśmy na pewno skierowane będą we właściwe miejsce. Oto kilka fotek z misji, które brat Wiktor nadesłał. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie akcji oraz gratulujemy szczęśliwcom, którzy wylosowali upominki.
Organizatorzy
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |Piątek 29 grudnia 2017|

Boże NarodzenieZ okazji zbliżających się magicznych Świąt Bożego Narodzenia,
życzymy Wam spełnienia najskrytszych marzeń, nawet tych wydawałoby się nieosiągalnych,
radosnych rodzinnych spotkań w gronie najbliższych
oraz niezapomnianych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2018.
Wesołych Świąt i Do siego Roku!

Dodał: Mikołaj Sass |Czwartek 21 grudnia 2017|

Nocny maraton gimnazjalistów z "Godziną Kodowania"

Tradycją gimnazjalistów z Gostycyna są nocne spotkania z "Godziną Kodowania", na których uczniowie rozwijają swoją pasję programowania. W tym roku spotkanie rozpoczęło się od "Sekretu w butelce", w której uczniowie odnaleźli zadania zaszyfrowane przy pomocy QR Kodów, Szyfru Cezara, Tajemniczej Maszyny do pisania i systemu binarnego. Oczywiście nie mogło zabraknąć Ozobotów, dzięki którym uczniowie przenieśli się na tor wyścigowy Grand Prix Formuły 1 w miejscowości Monza we Włoszech. Przy pomocy kolorowych kodów zaprogramowali roboty tak, aby w jak najkrótszym czasie, pokonując 10 okrążeń dojechały do mety. Team w składzie: Julka i Piotr dotarł na metę jako pierwszy. Po krótkiej przerwie Ozoboty zostały zaprogramowane online i przy użyciu programu Ozoblockly, poruszały się po kolorowych labiryntach. Na koniec uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z grą Minecraft, w tym roku poznali nową postać Agenta Minecraft, stworzyli kod, który pomógł ich Agentowi pokonać przeszkody w grze.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |Niedziela 10 grudnia 2017|

Gostycyn ma tysiąc powodów by czytać :)

Poniedziałek, 4 grudnia 2017 roku, był niezwykle radosnym początkiem tygodnia dla wszystkich miłośników książek w Gostycynie. To właśnie tego dnia nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu "Tysiąc powodów by czytać" zorganizowanego przez Empik, w którym brała udział również nasza szkolna biblioteka. Do Gostycyna przyjechała specjalna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie. Przypomnijmy, że zwycięska praca otrzymała aż 28254 głosów, a Szkoła Podstawowa w Gostycynie znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Joanna Edwarczyk |Środa 6 grudnia 2017|

DZIEŃ OTWARTY

12.12.2017 roku, wtorek, od 15:00 do 16:30, SP Filia Wielka Klonia

13.12.2017 roku, środa, od 13:00 do 14:30, SP Filia Wielki Mędromierz

14.12.2017 roku, czwartek, od 15:30 do 17:00, SP Gostycyn i Gimnazjum

Dodała: Joanna Edwarczyk |Wtorek 5 grudnia 2017|

Nocka w szkole

Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? W dodatku na 14 godzin z planami na kolejny raz? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...
Dnia a właściwie i nocy 1 grudnia 2017 roku klasy VII i II i III gimnazjum (21 osób) wraz z opiekunkami – panią Kamilą Borowicz i panią Małgorzatą Gumienną spotkały się o godzinie o 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie.
Cóż się działo? Uczniowie zaobserwowali i wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne. Obejrzeli film o polskiej noblistce Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie wykonali gazetkę na jej temat. Bawili się w podchody ściśle połączone z zadaniami chemicznymi i matematycznymi. Zapoznali się z akcją "Maraton pisania listów", w której nasza szkoła bierze udział. Maraton ten polega na pisaniu listów do ambasad różnych krajów, dzięki którym bezpodstawnie skazani ludzie mogą wyjść na wolność. Tej nocy uczniowie, z pomocą pani Magdaleny Kwasigroch, tworzyli również ozdoby świąteczne, których pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na akcję WOŚP. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i okazja do głębszej integracji.
Czy wiecie, jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie my znamy odpowiedź.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |Wtorek 5 grudnia 2017|

"Szanuj życie"
"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego"

Tym razem nasza grupa teatralna ze scenką rodzajową związaną z bezpieczeństwem na drogach zawitała w Parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Wielkim Mędromierzu. Nasz występ dnia 26 listopada w niedzielę około godziny 12:00 został przyjęty przez parafian bardzo ciepło. Duże poruszenie wzbudziła zwłaszcza scena wypadku - nagranie i doskonale słyszalne bicie serca, zgaszenie światła w kościele z jednoczesnym wejściem anioła śmierci z czarną folią. Moment całkowitej ciszy i skupienia w świątyni były tym, o co nam chodziło. Jeśli nawet choć u jednej osoby wywołaliśmy chwilę refleksji o kruchości życia, to warto było występować.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |Poniedziałek 4 grudnia 2017|

Liga Zadaniowa

18 listopada 2017 roku ruszyła kolejna edycja matematycznego konkursu o zasięgu wojewódzkim-Liga Zadaniowa. W naszej szkole organizowany jest ten konkurs na szczeblu rejonowym już po raz 16-ty. Do zmagań matematycznych w tym roku szkolnym przystąpiło 80 uczniów z 15 szkół powiatu tucholskiego (głównie), ale także z sępoleńskiego i bydgoskiego.
Na I spotkaniu konkursowym-inaugurującym 16 edycję wszystkich uczestników oraz nauczycieli powitał dyrektor Marek Sass. Natomiast nauczyciele matematyki z Gostycyna- p. Małgorzata Kunca, p. Małgorzata Gumienna, p. Henryka Markiewicz są koordynatorami konkursu. Czuwają nad całoroczną organizacją i przebiegiem konkursu. Uczestników zapraszamy na kolejny drugi etap, który odbędzie się 20 stycznia 2018 roku. Ostatnie (trzecie) spotkanie konkursowe- 7 kwietnia 2018 roku.
Wszystkim zmagającym się w Lidze Zadaniowej życzymy wytrwałości, ale przede wszystkim sukcesów matematycznych.
Organizatorzy
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Kroll |Środa 29 listopada 2017|

Konkurs fotograficzny pt. "Cztery twarze Rozalii"

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Burchat" w Gostycynie organizuje konkurs fotograficzny pt. "Cztery twarze Rozalii". Głównym celem konkursu jest popularyzacja kultu św. Rozalii w Gostycynie poprzez fotograficzne ujęcie jej wizerunku w czterech porach roku. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zajmuje się fotografią amatorsko.

link do REGULAMINU

Dodała: admin |Wtorek 21 listopada 2017|

Ta co nie zginęła. Od 99 lat - niepodległa

"Ta co nie zginęła. Od 99 lat - niepodległa" Powyższe hasło towarzyszyło uroczystości zorganizowanej w naszej szkole. W piątek 10 listopada na dwóch apelach - o godzinie 8:00, 8:50 świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Na pierwszej godzinie lekcyjnej w spotkaniu brali udział uczniowie klas I-IV wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci odpowiadały na pytania pani Dyrektor i śpiewały znane patriotyczne piosenki razem z chórem pod kierownictwem pana Marcina Kiedrowskiego. Drugi apel z udziałem uczniów klas V-VII i gimnazjum rozpoczęła (po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu państwowego) pani Iza Glama. Podsumowała konkurs historyczny i wręczyła dziesięciorgu wylosowanym uczniom nagrody. Następnie uczestnicy kółka teatralnego i chóru szkolnego przedstawili montaż słowno-muzyczny ukazujący proces kształtowania się naszej państwowości. Zawarte w nim treści były różnorodne; narracja związana z przypomnieniem najważniejszych wydarzeń i dat, teksty utworów poetyckich, fragment przemówienia Józefa Piłsudzkiego i fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Piosenki patriotyczne śpiewane przez chór: "Pierwsza Brygada", "Rozmaryn", "Wojenko, wojenko", "Moja Ojczyzna" i rapowa piosenka "Ważne" zostały odpowiednio wplecione w całość scenariusza. Widzowie z należytą uwagą wysłuchali ważnych słów o naszej Ojczyźnie i włączyli się do wspólnego śpiewania
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |Niedziela 19 listopada 2017|

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego i Szanuj życie

"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" i "Szanuj życie" Z takim przesłaniem w niedzielę dnia 5 listopada 2017r. o godzinie 11:00 przedstawiliśmy (zaprezentowaną wcześniej w Książnicy Tucholskiej) scenkę heppeningową (związaną z bezpieczeństwem na drodze) w kościele parafialnym w Gostycynie. Na próbie w kościele postanowiliśmy, by wystąpić w środku kościoła, pomiędzy ławkami, aby uzyskać odpowiedni efekt. Była to dobra decyzja. Nasz występ podobał się, nagrodzono nas brawami. Dla nas jednak ważniejsze byłoby to, żeby sytuacja, którą przedstawiliśmy, zapadła w pamięć kierowców odpowiedzialnych za życie swoje, swoich bliskich i innych ludzi.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Juraszewska |Niedziela 19 listopada 2017|

Dzień Nauczyciela w naszej szkole

W piątkowe wczesne popołudnie 13 października 2017r. przed szacownym gronem złożonym z nauczycieli i pracowników szkoły wystąpiła grupa teatralna i wokalna z przedstawieniem kabaretowym pt. "Mądry uczeń... po szkole."
Młodzi zapaleńcy kółka teatralnego i wokalnego od września brali udział w licznych próbach by tego dnia wystąpić pewnie i swobodnie. Nie było to łatwe, w związku z planem lekcji i tym, że są uczniami z różnych klas. Jednak wysiłek został nagrodzony, gdyż występ podobał się. Świadczyły o tym liczne brawa i wybuchy śmiechu. W programie znalazły się żartobliwe teksty i wiersze oraz piosenki z repertuaru Kuby Sienkiewicza śpiewane przez solistów i chór pod kierownictwem p. Marcina Kiedrowskiego. Najbardziej podobała się lekcja języka polskiego (na podstawie tekstu Witolda Gombrowicza "Ferdydurke") z brawurową grą polonisty, w którego wcielił się Kacper Kwasigroch z kl. Vb. Zdanie "Słowacki wielkim poetą był." zapewne mocno wbiło się w pamięć i oglądającym i grającym w tej scenie. Na słowa uznania zasługują wszyscy występujący, którzy w tym dniu zmobilizowani, skoncentrowani rozbawili dorosłych swym poczuciem humoru i dystansem do spraw szkolnych.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Kroll |Wtorek 14 listopada 2017|

Konkurs historyczny

ZASADY konkursu

ZESTAW 1

Dodała: Izabela Glama |Środa 8 listopada 2017|

Demoralizacja- co to takiego? Zajęcia profilaktyczne w KPP w Tucholi

W poniedziałkowy poranek 30 października 2017 roku klasy VII a i b wraz z opiekunami udały się do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Odbyły się tam zajęcia profilaktyczne nt. "Demoralizacja i przestępczość nieletnich- konsekwencje prawne". Najpierw uczniowie zostali zapoznani z działaniem i funkcjonowaniem komendy. Pokazano im izbę zatrzymań i wyjaśniono zasady opieki nad zatrzymanymi. Później zapoznano uczniów z celem funkcjonowania "niebieskiego pokoju" i pokazano jego wyposażenie. Siódmoklasiści zobaczyli również siłownię, w której funkcjonariusze policji po służbie ćwiczą swoją sprawność. Na zakończenie odbyła się pogadanka w sali konferencyjnej nt. co to jest demoralizacja, za co mogą odpowiadać nieletni i jakie konsekwencje bądź kary mogą ich spotkać za swoje nieprzemyślane uczynki. Wszystko po to, aby uniknąć w przyszłości czynów, które mogłyby zaważyć na ich przyszłości.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |Środa 8 listopada 2017|

Tysiąc powodów do radości

26 X 2017 roku oficjalnie przedstawiono wyniki ogólnopolskiego konkursu "Tysiąc powodów by czytać", którego organizatorem była firma Empik. Przypomnijmy, że wśród zaprezentowanych prac znalazła się również propozycja okładki do książki A. Onichimowskiej "10 stron świata" przygotowana przez uczennice naszego gimnazjum: Maję Susło i Agnieszkę Pilarską. Na zdjęciu konkursowym mogliśmy zobaczyć: J. Kożucha, J. Szallę, A. Lipską, K. Ozimek, D. Malinowskiego, I. Przytarską, H. Rohde, K. Cieślika, J. Okonek i A. Kotwicę. Dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców naszej gminy, a przede wszystkim pracowników: biblioteki (pań: A. Majrowskiej, M. Górki, K. Urbanek), szkoły (pań: J. Edwarczyk, I. Polcyn), gminy (pani I. Giłka i pana Ł. Jutrowskiego) oraz uczniów: M. Susło, A. Pilarkiej, J. Kożucha, A. Szufrajdy, K. Ozimek, A. Kantak, A. Brygman, J. Szalli, A. Jędrasa, T. Kilichowskiego, J. Okonek, I. Przytarskiej, A. Lipskiej, M. Suchomskiej, N. Andreasik, Ł. Grabowskiej, A. Anhalt, K. Wamki zdobyliśmy główną nagrodę czyli 1 000 książek, które już niedługo trafią do naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim za każdy oddany głos.

Dodała: Iwona Polcyn |Wtorek 7 listopada 2017| Napisała: Iwona Polcyn

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy


OBWIESZCZENIE Gminnej Komisji Wyborczej w Gostycynie

Zarządzenie Wójta Gminy Gostycyn w sprawie wyborów do MRGG

Informacja w sprawie wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Gostycyn

ZGŁOSZENIE KANDYDATA NA RADNEGO

Dodała: admin |Poniedziałek 6 listopada 2017|

Europejski Tydzień Kodowania 2017

W związku z Europejskim Tygodniem Kodowania w klasach II i III gimnazjum odbywały się zajęcia z programowania OZOBOTÓW. Uczniowie programowali offline z wykorzystaniem mazaków i kolorowych kodów. Odczytywaliśmy również zakodowane informacje przy pomocy QR Kodów i odszyfrowywaliśmy wiadomości przy pomocy szyfru "Drabinka". Przystąpiliśmy również do konkursu "Code Week - Programuj z EduSense", czekamy z niecierpliwością na wyniki.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Kroll |Środa 25 października 2017|

Projekt. Kobieta. Wydobywanie.

Dnia 18 października 2017 roku w TOK-u odbyła się debata nt. kobiet pn." Projekt. Kobieta. Wydobywanie", w którym wzięły udział trzy uczennice naszego gimnazjum z klas III: Ania, Iwona i Julia, a opiekunką była pani pedagog Anna Okonek. W debacie brali udział również inni uczniowie ze szkół powiatu tucholskiego. Organizatorem i pomysłodawcą był Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz TOK. Projekt miał za zadanie wywołanie społecznej dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie...

Dodała: Julia Lutoborska |Środa 25 października 2017| więcej...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodziliśmy "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Tego dnia WOŚP podjęło próbę pobicia rekordu w jednoczesnym 30 minutowym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przyłączyła się do akcji bicia rekordu Guinessa. 48 chętnych uczniów wraz z organizatorką panią Romą Żmudzką i nauczycielkami: Eweliną Drzycimską, Wiolettą Górską, Kamilą Borowicz, Magdaleną Kwasigroch oraz szkolną pielęgniarką panią Różą Chyrkowską zebrało się na hali sportowej i od 12 do 12.30 na pięciu fantomach współnie uczestniczyło w największej lekcji resuscytacji.
Uczniowie przygotowali plakaty i hasła tematyczne, a na lekcji biologii zostały przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Całość została uwieczniona przez pana Michała Szelmickiego na filmie i wykonanych przez panią Joannę Edwarczyk zdjęciach. O tym, czy udało się z naszym udziałem pobić zeszłoroczny rekord dowiemy się już niedługo.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Kamila Borowicz |Czwartek 19 października 2017|

Podziękowanie za spontaniczną akcję niesienia pomocyDodała: admin |Czwartek 12 października 2017|

Działo się w Książnicy Tucholskiej

Dnia 9.10.2017r. o godzinie 9:00 odbył się na sali widowiskowej w Książnicy Tucholskiej przegląd dziesięcio minutowych scenek happeningowych, o tematyce: "Zanim ruszysz - zapnij pasy! Widzisz szkołę, zebrę - zdejmij nogę z gazu! Piłeś - nie jedź! Szanuj Życie Nasze!" W projekcie edukacyjnym organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wzięło udział osiem szkół. My także tam byliśmy. Dzięki temu mogliśmy skonfrontować się z innymi. Popatrzeć ocenić docenić. Bardzo podobał nam się występ grupy teatralnej z Żalna przedstawiający poruszającą terapię psychologiczną ludzi odpowiedzialnych za spowodowanie śmierci w wyniku wypadku samochodowego. Wszystkie występy obejrzało w pierwszych rzędach szacowne grono złożone z księży, policjantów i strażaków. Na zakończenie przeglądu pani Dyrektor PCPR w Tucholi ogłosiła, że w nagrodę za zaangażowanie się w edukację dorosłych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (czeka nas jeszcze występ ze scenką w kościele parafialnym w Gostycynie) młodzi aktorzy ze wszystkich szkół wyjadą wspólnie na film do kina i do Mc Donalds-a.

Dodała: Julia Juraszewska |Czwartek 12 października 2017|

Żywy pomnik Jana Pawła II

Nazywam się Piotr Szewczyk i jestem stypendystą Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. FDNT to formacja, do której należą tysiące młodzieży i ludzi już dorosłych, gdyż, jak głosi idea założenia fundacji, jest to żywy pomnik Jana Pawła II. Ty także możesz dołączyć do tego zaszczytnego grona, wystarczy tylko spełnić kilka warunków, które znajdziesz na stronie: https://dzielo.pl/stypendium/jak-zostac-stypendysta/#1474558215878-939f0068-10ce
Kiedy pierwszy raz pojechałem do Pelplina na spotkanie formacyjne w ramach "Przystani –warsztatów dla duszy", moje przeżycia były bardzo pozytywne. Spotkałem tam świetnych ludzi, było miło, wesoło, trochę poważnie, ale przede wszystkim życzliwie i modlitewnie...

Dodała: admin |Niedziela 8 października 2017| więcej...

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

We wtorek, 26 września br. o godzinie 17:00, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gostycynie odbyło się spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską.
Autorka pochodzi z Bytowa i pisze powieści dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Napisała m.in. książki takie jak: "Buba", "Niechciana", "Teren prywatny", "Pozłacana rybka" i wiele innych.
Wśród zainteresownych tym spotkaniem znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Podczas niego mogliśmy się dużo dowiedzieć o stylu pracy pani Basi i zadać pytania dotyczące jej twórczości. Można było także kupić powieści autorki, a pierwsze 25 osób dostało je wraz z dedykacją w prezencie. To spotkanie, było bardzo interesujące. Warto czytać ksiązki i spotykać się z ich autorami.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |Wtorek 2 października 2017|

Walczymy o 1000 książek, Empik - Tysiąc powodów by czytać

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Empik pt. "Tysiąc powodów by czytać". Stawka jest wysoka, ponieważ 10 zwycięskich bibliotek otrzyma 1000 książek o łącznej wartości 25.000 zł. Liczymy również na Wasze wsparcie, bez którego nie damy rady sami zawalczyć o te "tysiąc powodów". Wystarczy wejść na stronę http://www.empik.com/biblioteki odszukać Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gostycynie i zagłosować na pracę konkursową, jaką stworzyli nasi uczniowie z klasy III gim. Głosowanie rozpoczyna się 2 października 2017 r. i potrwa do 22 października 2017 r. do godz. 23:59.

Dodała: Magdalena Górka |Wtorek 2 października 2017|

Relacja ze spotkania z Barbarą Kosmowską

Dnia 26 września odbyło się spotkanie wyjątkowe, gdyż z autorką bestselerowych powieści dla kobiet, tych starszych i młodszych. W podróż po trudnej drodze autora, opisującego życie takim jakim jest, bez różów i retuszu, zabrała nas Pani Basia Kosmowska. Osoba miła i ciepła, która nie boi się oswajania trudnych relacji i przeżyć, jakie nas mogą codziennie spotkać. Choć w swoich książkach podejmuje tematy czasem bardzo trudne, robi to w sposób subtelny i delikatnie, z poczuciem humoru, dbając o komfort czytelnika...

Dodała: Anna Majrowska |Wtorek 2 października 2017| więcej...

Spotkanie edukacyjne dla rodziców

W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 rodzice uczniów naszej szkoły 21 września 2017 roku uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym " Cyberprzemoc" oraz " Jak rozpoznawać, czy dziecko jest pod wpływem środków psychoaktywnych, na co zwracać uwagę?". Prowadzili je: funkcjonariusz policji KPP z Tucholi i funkcjonariusz p.o. kierownika posterunku policji z Gostycyna. Na spotkanie przybyło łącznie ok. 100 rodziców uczniów klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Dziękujemy rodzicom za ich zaangażowanie w zapobieganie niewłaściwym zachowaniom dzieci, a policji za wspieranie szkoły w działaniach profilaktyczno-wychowawczych. Należy nadmienić, że współorganizatorem powyższych działań było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Tucholi.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Anna Okonek |Wtorek 26 września 2017|

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

Dnia 18.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Julia Kroll, Wanessa Rybacka i Oliwia Babińska. Do rady SU startowało 12 kandydatów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Łącznie głosowało 116 osób w tym pracownicy szkoły, nauczyciele i uczniowie. Wyniki wyborów wskazują, że społeczność uczniowską reprezentować będą w roku szkolnym 2017/2018 następujące osoby: Julia Kroll, Wanessa Rybacka, Oliwia Babińska, Natalia Bartlewska, Patrycja Bona, Monika Suchomska, Monika Maciaszek oraz Paulina Wójcicka. Wszystkim osobom, które zostały wybrane serdecznie gratulujemy.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Patrycja Bona |Poniedziałek 18 września 2017|

"Rozaliada 2017" w Gostycynie

W przeddzień odpustu ku czci św. Rozalii w Gostycynie zorganizowana została pierwsza "Rozaliada", która przyjęła formę festynu parafialno-rodzinnego.
Spotkanie, które koordynował sołtys sołectwa Gostycyn, pan Jerzy Ochała, odbyło się przy miejscowej szkole podstawowej. Na początku ks. proboszcz Jerzy Prekop przypomniał znaczenie kultu św. Rozalii. Każdy kto przyszedł znalazł coś dla siebie. Były konkursy, loteria fantowa, dmuchane zamki. Na hali sportowej odbywała się rywalizacja par w siatkówce o puchar wójta Gminy Gostycyn. Smakosze mogli poczęstować się grochówką, bigosem oraz słodkościami. Czas wypełniły także występy artystyczne dzieci I komunijnych z Gostycyna oraz scholi "Aniołki" z parafii w Rudzkim Moście. Współorganizatorami "Rozaliady" byli: Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Gostycyna oraz LGD "Bory Tucholskie" i PCPR w Tucholi.
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Julia Kroll |Poniedziałek 18 września 2017|

Odwozy uczniów po lekcjach

Odwozy uczniów po lekcjach

Dodała: Jolanta Werner |Wtorek 12 września 201

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

4 września 2017 roku, nadszedł czas rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Aż trudno uwierzyć, że wakacje tak szybko minęły. Jak co roku, nowy rok szkolny rozpoczęliśmy udziałem we mszy świętej w naszym kościele parafialnym pw. św. Marcina w Gostycynie. Potem wszyscy spotkaliśmy się w hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz wniesieniu sztandaru, przywitał nas Pan Dyrektor Marek Sass wraz z Panią Wicedyrektor Henryką Markiewicz. Pan Dyrektor zapoznał zebranych z nową strukturą organizacyjną Szkoły Podstawowej w Gostycynie oraz życzył wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie Pani Katarzyna Urbanek przekazała nam informacje o zasadach wypożyczania uczniom podręczników szkolnych. Przypomniała, że należy je obłożyć i dbać o nie, dzięki temu nie będą zniszczone i kolejne roczniki uczniów, będą mogły z nich korzystać.
Po części powitalnej wszyscy rozeszliśmy się do swoich klas, w których spotkaliśmy sie w gronie naszych wychowawców oraz koleżanek i kolegów. I tak z zapałem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...
Zobacz więcej zdjęć...

Dodała: Paulina Kucharska |Poniedziałek 11 września 2017|

Zaczarowny świat bajek

Dodała: admin |Wtorek 12 września 2017|

Do strony: < poprzednia następna >


Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
ul. Sępoleńska 12a
89-520 Gostycyn
tel. (052) 3346308
gostycyngim@op.pl

Logo


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie


Wnioski i uwagi dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły zgłoś na maila dgiersz@wp.pl
Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

Logo


© Copyright 2005 by GwG - wszelkie prawa zastrzeżone!